Neděle 5. prosince 2021, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek dostal na mítinku vejcem

Česko

  15:42
KOLÍN - Fraškou skončil dnešní předvolební mítink ČSSD v Kolíně. Do šéfa strany Jiřího Paroubka se jeho odpůrci pustili nejenom výkřiky, ale házeli po něm patrně i rajčata a vajíčka. Paroubek odjel z mítinku s ušpiněným sakem.

Jiří Paroubek foto: ČTK

Informaci přinesl server iHned.cz. Serveru na dotaz, co se v Kolíně na náměstí stalo, odpověděla ČSSD vyhýbavě. "Něco takového se říká, ale já jsem nic neviděl. A to jsem tam byl s panem předsedou celou dobu," řekl mluvčí sociálních demokratů Ondřej Macura.

Šéf ČSSD Jiří Paroubek byl na volebním mítinku v Kolíně zasažen vejcem. Rozprsklo se na klopě jeho saka. „Doufám, že ti neublížím, ale že se trefím!“ zněl vzkaz na vajíčku, které hodil Lukáš Botka.

"My jsme to pojali jako vyjádření občanské neposlušnosti. Je škoda, že to vajíčko, které hodil můj kolega se rozprsklo na něm byl totiž vzkaz. Bylo na něm napsáno, hlavně ať vás to nebolí, ale ať víte o co jde," řekl LN David Dvořák, jeden z recesistů, kteří házeli vajíčka.

Recesisté hodili na předsedu Paroubka celkem čtyři zralá rajčata a dvě syrová vajíčka. Lídraˇsocialistů však zasáhlo jenom jedno vejce.

"Tam jde spíše o to, že rajčata mají jinou váhu než vajíčka, takže zaměřit se s rajčetem přímo na cíl je strašně složitý. Takže rajčata přeletěla. Vajíčka však letěla lépe. Jedno letělo nesprávně a druhé už bylo zaměřeno velmi přesně," dodal Dvořák.

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Mohlo by vás zajímat