Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Paroubek pootevřel vrátka k návratu do ČSSD. Pražská organizace už mu nebrání

Česko

  19:11aktualizováno  20:42
Praha - Expremiér Jiří Paroubek nakročil k velkému politickému návratu. Někdejší předseda sociální demokracie, která pod jeho vedením v roce 2006 získala nejvíce procent hlasů ve své novodobé historii, v pondělí uspěl u pražské organizace ČSSD.

ČSSD vedl Paroubek v letech 2005 až 2010. foto: MAFRA

Pražská ČSSD vyzvala vedení strany k rezignaci. Z funkce odejde i její předseda Ludvík

Ta přitom dosud bránila Paroubkovi v návratu, o který se pokoušel již letos v červnu. „V době volební kampaně mi nepřišlo vhodné, abychom do ní zasahovali a hovořili o bývalém předsedovi strany. Nyní ale nemá smysl bránit nikomu, kdo chce vstoupit do sociální demokracie a být u jejího restartu,“ potvrdil LN pražský poslanec a místopředseda strany Petr Dolínek.

Pražská ČSSD vyzvala vedení strany k rezignaci. Z funkce odejde i její předseda Ludvík

Paroubek rozhodnutí vítá: „Straně chci pomoci, bude to však dlouhodobější proces. Musí přijít revoluce zdola,“ řekl v pondělí LN. Český expremiér, který sociální demokraty v roce 2011 popudil odchodem ze strany a založením konkurenční strany LEV 21, však stále nemá zcela vyhráno.

Aby byl jeho comeback definitivní, souhlas s jeho vstupem by musely potvrdit stranické orgány ČSSD na Praze 5. Organizace vedená Janem Smetanou podle informací LN nepatří mezi fanoušky politika, kterému se pro jeho svérázný politický styl přezdívalo „buldozer“. Pokud by straníci z Prahy 5 ale přece jen vyslovili souhlas, na tahu budou středočeští sociální demokraté, mezi něž chce Paroubek vstoupit.

Paroubek: Tragédie ČSSD? Lidé jako nedovzdělaný nedouk Dolínek ve mně vidí konkurenci

Sice má již souhlas místní organizace v obci Cerhenice i okresní kolínské ČSSD, k tomu však bude potřebovat i razítko od krajského – tedy středočeského – vedení strany. Jejím lídrem je předseda sněmovny a místopředseda strany Jan Hamáček.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!