Pondělí 20. března 2023, svátek má Světlana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek prošetří cestu na svatbu

Česko

  10:28
PRAHA - Řidič Jiřího Paroubka nedodržuje dopravní předpisy. Když předsedu sociálních demokratů v sobotu vezl na svatbu do Mariánských Lázní, porušil podle svědků hned několikrát silniční zákon.

Svatba šéfa ČSSD. foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

Cestou předjížděl přes dvojitou čáru a výrazně překračoval povolenou rychlost. Místy jelo auto s Paroubkem rychlostí až 200 kilometrů za hodinu. Sám Paroubek okolnosti nechce komentovat, protože prý během jízdy spal, a tudíž si ničeho nevšiml.

Pod tlakem zpráv z médií ale čerstvě ženatý šéf socialistů slíbil, že věc nechá prošetřit. „Převážnou část cesty jsem spal, a proto vycházím pouze ze svědectví řidiče, mého spolupracovníka a informací médií,“ napsal Paroubek ve svém vyjádření. Paroubek připustil, že jeho řidič skutečně předpisy porušovat mohl.

Pokud se to prokáže, chce Paroubek rozvázat smlouvu s firmou, která jeho přepravu zajišťuje. „V případě, kdy se prokáže, že došlo k porušení předpisů a k ohrožení některého účastníka silničního provozu, se tímto všem, kteří se cítili jízdou mého vozu ohroženi, omlouvám,“ dodal.

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...