Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubek si pozval Sáblíkovou. Spletl si rychlobruslení s krasobruslením

Česko

  11:10
PRAHA - Jiří Paroubek pokračuje v tažení na voliče. Dnes si na pomoc přizval do Lidového domu i rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou s jejím trenérem Petrem Novákem. Předseda sociálních demokratů připustil, že pokud vyhraje jeho strana volby, podpoří stavbu rychlobruslařkého oválu ve Velkém Oseku.

Jiří Paroubek s rychlobruslařkou Martinou Sáblíkovou a jejím trenérem Petrem Novákem. foto: ČTK

Rychlobruslařská hvězda stála na dnešní tiskové konferenci ČSSD zastrčená v koutě schovaná za kyticí, kterou od sociálních demokratů dostala. Hlavního slova se ujal Paroubek a trenér Novák. "Nechal jsem si vysvětlit koncept stavby haly ve Velkém Oseku," vysvětlil důvod, proč si Paroubek současný nejslavnější sportovní tým pozval do Lidového domu. Zřejmě si ale nenechal vysvětlit, v jaké disciplíně Sáblíková závodí, na následující tiskové konferenci totiž místo o rychlobruslení mluvil o krasobruslení.

Předseda strany se chytil šílenství jménem Sáblíková, které po olympijském triumfu sportovkyně postihlo Čechy napříč voličským spektrem. Proč se o stavbu haly nezajímal před olympiádou, neřekl.

Předseda ČSSD o víkendu prohlásil, že by velké firmy měly odvádět jedno procento ze základu daně na sport a kulturu. Z čeho chce zafinancovat rychlobruslařskou halu přesně nevysvětlil. Řekl jen, že by se na tom měly podílet státní pokladna, Středočeský kraj nebo soukromý investor.

Čtěte také:

Hlavní hvězda dostala slovo až na závěr tiskové konference a příliš výmluvná nebyla. Řečnit nechala hlavně svého trenéra. "Těšíme se na další spolupráci," uzavřela Sáblíková tiskovou konferenci. Zda se bude jednat o tak úzkou spolupráci k jaké přistoupil i olympijský vítěz Jiří Šlégr, který bude za ČSSD kandidovat do parlamentu, se musíme nechat překvapit.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

Mohlo by vás zajímat