Neděle 29. března 2020svátek má Taťána 3 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubková byla na kapačkách v nemocnici, kvůli článku v Reflexu

Titulní strana časopisu Reflex  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titulní strana časopisu Reflex | foto: Reprofoto

PRAHA Petra Paroubková byla ve čtvrtek hospitalizovaná v motolské nemocnici. Jedním z důvodů, proč se zhoršil zdravotní stav těhotné manželky Jiřího Paroubka, byl článek v týdeníku Reflex, který si o sobě přečetla. Šéf ČSSD přerušil předvolební kampaň na Moravě.

"Teď jsem zrovna u ní (manželky), přečetla si článek v Reflexu. Musím říct, že je mimořádně odporný. Ani se jí nedivím," citoval Paroubka ve čtvrtek vpodvečer Týden.cz, který informaci přinesl jako první.

Zdravotní stav Paroukové ale podle předsedy sociálních demokratů nebyl vážný. "Byla na kapačkách. Večer půjde domů," tvrdil Paroubek.

Paroubek už zažaloval Reflex

Jiří Paroubek dnes na tiskové konferenci označil článek za nedžentlmenský. Článek dal posoudit právníkům. Poté se rozhodl Reflex zažalovat.

Nedlouho po zveřejnění rozeslala Paroubková do médií tiskové prohlášení. "Velké pracovní vytížení a zejména stres vyvolaný předvolební kampaní a jejími doprovodnými jevy (zejména článek časopisu Reflex z dnešního dne autorů Marka Stoniše a Pavlíny Wolfové) mě přiměly k rozhodnutí soustředit se již plně na mé těhotenství," píše Paroubková. "Vzhledem k tomu, že čekám první dítě, jsem nyní na preventivním pozorování v nemocnici. Můj zdravotní stav i stav našeho miminka je dobrý."

Reflex vytvořil na titulní straně koláž, která parafrázuje slavnou fotku Johna Lennona a Yoko Ono s titulkem Veřejná láska. Sám Paroubek se nad koláží, na níž má údajně tělo J.X. Doležala, nepohoršoval. "Já se domnívám, že John Lennon byla ohromná osobnost světové kultury a srovnání s ním není vůbec špatné. Možná mně mohli dát trošku lepší tělo," řekl novinářům s tím, že si ale nemyslí, že by mu mohla podobná fotografie uškodit.

Paroubková v prohlášení naznačuje, že se stáhne z veřejného života. "Tímto bych ráda odpověděla na množící se dotazy, s nimiž se na mě v posledních dnech obracejí novináři. Věřím, že všichni slušní lidé budou respektovat toto mé rozhodnutí a s pochopením přijmou mé přesvědčení, že od této chvíle pro mne není na světě nic důležitějšího než touha přivést na svět zdravé dítě," napsala manželka předsedy ČSSD.

Jiří Paroubek komentuje na Facebooku: dobří chlapci a děvčata měli zřejmě hodně těžké dětství

Přečetl jsem si dnešní Reflex. Musím říci, že dobří chlapci a děvčata z tohoto časopisu měli zřejmě hodně těžké dětství. Taková koncentrace nenávisti a hnusu vůči mně osobně a také vůči mé ženě, to už vede k oprávněným úvahám, zda by se neměli ambulantně léčit v Modré laguně - tedy v sanatoriu, které jim odpomůže od psychického napětí.
Pan Pečinka v Reflexu velmi zasvěceně píše o tom, kterak jsem se v posledních týdnech schoval (snad do nory, či čeho). Možná přehlédl, že každý týden se účastním tří až čtyř tiskových konferencí, píšu články, poskytuji rozhovory, a to v míře podstatně vyšší, než kterýkoli politik v prostředí České republiky. Možná, že po svých "úspěšných" predikcích výsledků loňských senátních a krajských voleb, by měl v té noře ještě sám zůstat.
Jestli teď předpovídá právě on prohru ČSSD, je s jejími volebními vyhlídkami vše v nejlepším pořádku.

Premium

Koronavirus ještě může překvapit, říká přední světový biolog Karel Raška

Odběrová sada pro testování koronavirusu (ilustrační snímek).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus SARS-CoV-2, který způsobuje nemoc označovanou Covid-19, nelze nijak podceňovat, říká český vědec Karel...

Premium

Utíkají z bytů a stěhují se na chaty. Bydlet tam lidé oficiálně nemohou

Odběrová sada pro testování koronavirusu (ilustrační snímek).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdysi výhradně rekreační objekty slouží v hlavním městě v nemálo případech k trvalému bydlení. Pražany do chat vyhánějí...

Premium

Imunitou proti koronaviru. Hýčkejte si horečku a jezte více cibule, radí lékař

Odběrová sada pro testování koronavirusu (ilustrační snímek).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Můžeme se rozhodnout, zda situaci kolem nákazy smrtícím koronavirem budeme vnímat jako tragédii, či jako příležitost...

HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy
HLEDÁME TESTERKY: Otestujte s námi houbičky PUR Active od Viledy

Přihlaste se do testování a vyzkoušejte houbičky PUR Active, které se nemusíte bát použít ani na povrchy, jako je teflon a sklokeramické desky.

Najdete na Lidovky.cz