Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Paroubková naštvala političky. 'Funkce nemáme díky posteli'

Česko

  11:40aktualizováno  13:03
PRAHA - Cesta političek stávající koalice na vysoké posty a do úřadů vedla podle Petry Paroubkové přes "intimní styky". Političky takové obvinění jednohlasně odmítají.

Petra Paroubková foto: Lucie Vadlejchová, Lidovky.cz

Nařčení manželky expředsedy ČSSD je součástí její reakce na soudní rozhodnutí, podle něhož se nedočká omluvy za lechtivou karikaturu v časopisu Reflex. V reakci na verdikt soudu napsala Paroubková citovanou textovou zprávu zástupci šéfredaktora magazínu Viliamu Buchertovi.

Z textové zprávy Petry Paroubové:

"Teď se může pan Mareš a další podobní duševní onanisté ukájet na političkách stávající koalice, které se na vysoké posty a do úřadů dostaly doslova a do písmene intimním stykem."

Server Lidovky.cz oslovil několik političek Věcí veřejných, které se po volbách v politice nově objevily a obsadily funkce třeba v Poslanecké sněmovně. Nařčení Paroubkové shodně odmítají.

Paní Paroubková asi ví, o čem mluví

"Na některé výroky se reagovat nedá, člověk se jim může akorát zasmát. Paní Paroubková mě svým prohlášením pobavila skoro stejně dobře, jako když o svém muži řekla, že má sexy mozek :)," napsala místopředsedkyně strany Kareřina Klasnová.

"Kdybych si myslela, že to jde tahkle jednoduše, tak se nebudu čtyři roky snažit v obecním zastupitelstvu," řekla s nadsázkou místopředsedkyně strany Karolína Peake. Na jednu stranu lidsky chápe, že jednání Paroubkové je ovlivněné zklamáním z výsledku soudu. "Nemyslím si však, že útok na ostatní ženský je nejlepší způsob, jak se tomu bránit," dodala Peake.

Předsedkyně poslaneckého klubu Věci veřejné Kristýna Kočí se k výroku nechce vyjadřovat. "Hlasy 11,7 procenta hlasů voličů z Moravskoslezského kraje hovoří samy za sebe," uvedla Kočí.

"Výrok mě šokoval a velmi rozhořčil. U nás ve straně nejsou takovéto praktiky myslitelné, jako je tomu zřejmě ve stranách, které paní Paroubková zná. Já nevím jak to chodí jinde, ale u nás se ženy dostaly na své pozice prací," reagovala pro server Lidovky.cz místopředsedkyně strany Lenka Andrýsová, jednička Olomoucké kandidátky.

Štrasburk mi dá za pravdu

Paroubková se rozhodnutí vrchního soudu v Praze nenechala odradit. Odvolat se chce k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.

"Jedinou další cestou je pro mě soud ve Štrasburku, od českých soudů jsem nic nečekala. Ve Štrasburku precedenční rozhodnutí jednoznačně mluví v můj prospěch. Věřím, že české soudy si z toho pak vezmou příklad," uvedla Paroubková.