6. srpna 2009 14:59, aktualizováno  16:30 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubkové vadí další karikaturista kvůli fotomontáži

Karikatura | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karikatura | foto: aTeo

PRAHA Manželka předsedy ČSSD Jiřího Paroubka Petra má spadeno na karikaturisty, kteří si z ní utahují. Poté, co se rozhodla zažalovat časopis Reflex za karikatury z dílny kreslíře Štěpána Mareše, nyní zaútočila na grafika, který vystupuje pod přezdívkou aTeo, aby stáhl grafiky s její podobiznou ze svého webu, veřejně se omluvil a zdržel se podobných aktivit i do budoucna.

Grafik zveřejnil koláže s tváří Petry Paroubkové na svém webu. Paroubková je na nich zobrazena například jako hrdinka slavného filmu Quentina Tarantina Kill Bill. Místo herečky Umy Thurman je však na karikatuře právě manželka šéfa sociálních demokratů.

Přečtěte si o sporu Paroubkové vs. Reflex

Petra Paroubková se prostřednictvím své advokátky Ilony Kindlové obrátila na aTea, aby obrázky ze svého webu stáhnul. "Zatím nejde o žalobu, ale o výzvu ke stažení fotomontáží a veřejnou omluvu.

Obrázky jsem s ohledem na skutečnost, že paní Paroubková je v jiném stavu, vyřadil z galerie, žádosti o omluvu jsem však nevyhověl," řekl Lidovkám.cz aTeo, který tím považuje problém za vyřešený.

Petra Paroubková - karikatura

Mluvčí Paroubkové Michaela Škardová uvedla, že se manželka šéfa ČSSD snaží spory pokud možno řešit dohodou. "Vzhledem k tomu, že grafiky byly umístěny do archívu, neplánuje podat na aTea žalobu," řekla Lidovkám.cz mluvčí.

Karikatura - Pavel BémGrafik aTeo dělá karikatury všech osobností napříč politickým i nepolitickým spektrem. Zkarikoval tak například Pavla Béma, Mirka Topolánka, Davida Ratha nebo také slavného vězně Jiřího Kajínka. 

Pavel Bém, který je také terčem fotomontáží aTea, tvrdí, že mu karikatury nevadí. "Karikatura k politické roli patří. Musíme ji umět překousnout. Pravda, měla by mít své meze," sdělil Bém serveru Lidovky.cz.

Petra Paroubková - karikatura

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...