Úterý 27. října 2020svátek má Šarlota, Zoja, Zoe 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubkovi nevoněli demonstranti. Tak je nechal nafotit

6.3.2010 - Paroubek právě z pódia vysílá svého fotografa, aby nafotil lidi s transparenty, nesouhlasící s jeho a Rathovou přítomností. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 6.3.2010 - Paroubek právě z pódia vysílá svého fotografa, aby nafotil lidi s transparenty, nesouhlasící s jeho a Rathovou přítomností. | foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

LÁNY Jiřímu Paroubkovi se v sobotu nelíbila skupinka lidí, kteří protestovali proti jeho účasti na slavnosti ke 160. výročí narození Tomáše Garrigua Masaryka. Šéf ČSSD zareagoval po svém - navedl spřízněného fotografa, aby odpůrce nafotil.

Toto bude pravdivý příběh, jehož jsem byl zčásti svědkem a zbytek mi dopověděl další očitý svědek, redakční fotograf. Odehrálo se to v sobotu během odhalování jezdecké sochy TGM v Lánech - čtěte Masarykova knihovna láká. Výročí se slaví i v Lánech.

Aktérem příběhu je předseda sociální demokracie Jiří Paroubek, který byl jedním z řečníků. Stál s dalšími demokraty na pódiu a čas před a po projevu si krátil tím, že hleděl do publika.

Jiří Paroubek a David Rath při slavnostním odhalení sochy T.G. Masaryka v Lánech

Paroubek by neměl zneužívat TGM, hlásaly transparenty
Nemohl proto přehlédnout skupinku lidí, již drželi v rukou transparenty, které Jiřího Paroubka nechválily. Bylo na nich napsáno, že je populista a že by neměl zneužívat postavu TGM, když z ní má tak málo. Tedy nic zvláštního, co by člověk nevěděl a nevěděl on.

6.3.2010 - A to jsou ti, kterým to Paroubek spočítá.

Teď začne ten příběh. Mezi fotografy se pohyboval též pán, jenž byl nejspíš Paroubkův fotograf osobní. V jistou chvíli se zraky předsedy sociální demokracie a jeho setkaly, načež fotograf přistoupil k Paroubkovi, který mu cosi šeptal.

Máš? Mám
Bylo zjevné, co to bylo, neboť fotograf se odebral k oné skupince protestantů a počal je fotit. Jiří Paroubek jeho počínání sledoval. Když skončily projevy a socha TGM a jeho koně byla odhalena, setkali se ti dva znovu, načež Jiří Paroubek se jej zeptal, zda je "má".

Fotograf přikývl a Jiří Paroubek se ještě jednou zeptal, zda fotografoval i obličeje. Fotograf přikývl. Jiří Paroubek se zatvářil spokojeně.

Jiří Paroubek a David Rath před novou sochou T.G. Masaryka v Lánech

Toto je tedy předseda strany, která se hlásí k Masarykovi a k níž měl Masaryk blízko. Toto se stalo u jeho právě odhalené sochy. A toto byl a může být příští český premiér.

Jiří Peňás

Autor

Jiří Peňásjiri.penas@lidovky.czČlánky

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...