Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Páteční požáry ve středních Čechách způsobily milionové škody, uvedli hasiči

Česko

  8:28
Páteční požár skladové haly v Brandýse nad Labem způsobil škodu 50 milionů korun. Je dohašen, na místě hasiči dohlížejí, nejméně do sobotního večera. Příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, vyšetřování potrvá zřejmě delší dobu, řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Hasiči v pátek také zasahovali u požáru výroby pyrotechniky, kde požár způsobil škodu pět milionů korun.

Hala v Brandýse nad Labem začala hořet v pátek odpoledne, velitel vyhlásil třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo kolem 100 profesionálních i dobrovolných hasičů. „Je tam hala plná kartonu,“ komentoval v pátek mluvčí středočeských hasičů Sýkora. Materiál měl velkou výhřevnost, což komplikovala hašení.

V sobotu brzy ráno byl poplach postupně snížen na druhý a první, tedy základní. „Budova je vyklizená,“ popsal mluvčí. Materiál, který hořel, je vyvezený na hromadu, kterou hasiči prolili vodou, ale ještě ji hlídají.

Požár výroby pyrotechniky

Středočeští hasiči v pátek také zasahovali v obci Praskolesy poblíž Hořovic na Berounsku, kde explodovala výrobna pyrotechniky. Požár způsobil škodu pět milionů korun. Příčinu určí vyšetřovatel.

Pyrotechnika tam začala hořet v pátek po 15:00, podle mluvčího se oheň rychle rozšířil, ale zároveň také rychle uhasínal. Hasiči ho dostali pod kontrolu v 18:00. Zásah byl ale komplikovaný kvůli riziku výbuchů. Podle Sýkory byla problematická právě přítomnost pyrotechniky, při dohašování nalezli hasiči chemické látky.

V sobotu ještě hasiči provedou závěrečný průzkum, řekl mluvčí hasičů Jan Sýkora. Sklad byl ve starším zemědělském areálu. Z budovy zbyly jen obvodové zdi. V sobotu se na požářiště vrátí vyšetřovatel požárů i policisté. „Bude pokračovat rozebírání za dohledu pyrotechniků,“ doplnil Sýkora.

Autoři: ,

Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde
Kompletní péče o pleť v jedné tyčince? Podle Manufaktury to jde

Na cestách může být péče o pleť a pokožku náročná. Abyste s sebou nemusela neustále nosit denní a noční krém, sérum, balzám či masku, přišla...