14. března 2016 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Patnáctiletá školačka v Ostravě se opila během výuky. Skončila v nemocnici

Alkohol - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alkohol - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

OSTRAVA Patnáctiletá školačka v Ostravě se opila při vyučování. Podle dechové zkoušky měla v krvi téměř dvě promile. Dívka, která alkohol pila se třemi spolužáky, skončila v nemocnici. Případ řeší ostravská policie. V pondělí to řekla její mluvčí Gabriela Holčáková.

Podle policistů čtyři školáci ve věku čtrnáct a patnáct let, dívka a tři chlapci, popíjeli alkohol v pátek před vyučováním. Dívka pak ještě během dopoledne. Ve vyučování se jí udělalo nevolno a odešla na toaletu.

Krátce na to učitelka vše oznámila policistům. Ti případ začali vyšetřovat, ještě ale nestanovili právní kvalifikaci. Může jít jak o zločin, tak o přestupek.

„Orientační dechová zkouška žákyně osmé třídy vykázala hodnotu přesahující 1,7 promile, orientační dechové zkoušky tří dalších žáků ve věku patnáct a čtrnáct let pak vykázaly rovněž pozitivní hodnoty v rozmezí zhruba od 0,2 do 0,4 promile,“ uvedla mluvčí. Dodala, že dívka skončila v péči lékařů.

ČTK

TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery
TIPY NA PODZIM: Knížky, které vám zpříjemní chladné večery

Knížka, deka, čaj... zní to jako klišé, ale pořád jde o jednu z nejlepších trojic, se kterými můžete strávit podzimní večer.