23. června 2017 11:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Patnáctiletý mladík v Ostravě okradl a zranil ženu. Neloupil poprvé

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

OSTRAVA Policisté obvinili z krádeže a ublížení na zdraví patnáctiletého chlapce z Ostravy. Minulý týden podle nich v Ostravě-Porubě surově strhl šestašedesátileté ženě z krku tři řetízky a při tom ji těžce zranil. Činu se dopustil v době, kdy byl na vycházce z ústavu, do kterého byl umístěn na základě uložené ochranné výchovy.

V posledních třech letech byl mladík odsouzen za krádeže či maření výkonu úředního rozhodnutí, z ústavu opakovaně utíkal. Nyní ho soud vzal do vazby, sdělila policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Mladíkův poslední zločin se odehrál na tramvajové zastávce Zahrádky. Ženě, která vystupovala z tramvaje, strhl mladík řetízky s takovou razancí, že je přetrhl a ženu při tom odmrštil přes tramvajový ostrůvek až k zábradlí, kde upadla, uvedla policie. Utrpěla středně těžké poranění, byla hospitalizována a léčit se bude nejméně několik týdnů. Škodu na majetku policie předběžně vyčíslila na 18 tisíc korun.

„Podezřelý z místa utekl s dvěma řetízky, třetí zůstal zachycen na ženině oděvu. Zraněné ženě pomohla další cestující, stejně jako zatím nezjištěný svědek, který se jal podezřelého pronásledovat,“ uvedla Holčáková.

Mladý muž sice pachatele nedohonil, na zastávku se ale vrátil s batohem, který zloděj na útěku odhodil. „Právě tohoto mladíka žádáme, aby nás kontaktoval na lince 158. Přivítáme však informace i dalších cestujících z tramvaje číslo 7 nebo svědků ze zastávky,“ uvedla Holčáková.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.