Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Policie pátrá po dvou chlapcích. Otec je nevrátil do azylu, přidala se matka

ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

Policie pátrá po dvou sourozencích, dvouletém Feruzovi a pětiletém Pavlovi, z nichž starší má poruchu autistického spektra. Jejich pětačtyřicetiletý otec z Děčínska si je ve středu odpoledne vyzvedl v dětském azylovém zařízení v Liberci, kam je následně nevrátil. Později se k nim zřejmě přidala i matka. Rovněž po nich kriminalisté pátrají.
  7:11aktualizováno  12:10

Chlapci byli do azylového zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc umístěni na základě rozhodnutí soudu, který současně výrazně omezil styk rodičů s dětmi. Otec je ve středu kolem 17 hodin vyzvedl ze zařízení za účelem společné procházky. Vrátit je měl do 19 hodin, což ale neučinil.

„Pátráme po nich v režimu ‚dítě v ohrožení‘,“ uvedla policie. Jakékoliv informace, které by mohly vést k vypátrání pohřešovaných, lze volat na linku 158.

Pětiletý Pavel je přibližně 116 centimetrů vysoký, má světlé rovné vlasy a modré oči. Chlapec odešel z azylového zařízení v modré mikině a v šedých teplákách. Na nohou měl šedé boty a na hlavě červenou kšiltovou čepici s motivem filmu Auta. Chlapec podle policie trpí poruchou autistického spektra.

Jeho dvouletý bratr Ferut je zhruba 92 centimetrů vysoký, má světlé vlasy a modré oči. Na pravé ruce má jizvu. Z azylového zařízení odešel ustrojený do modré mikiny a v šedých tepláků. Na nohou měl sportovní boty značky Puma a na hlavě modrou kšiltovou čepici s motivem filmu Tlapková patrola.

„Pokud chlapce spatříte, volejte prosím okamžitě naši bezplatnou tísňovou linku 158,“ uvedli policisté. Ti současně pátrají po otci obou dětí, pětačtyřicetiletém muži, který má trvalé bydliště ve Starých Křečanech v okrese Děčín.

Později se k trojici nejspíš přidala i šestařicetiletá matka. Policie zveřejnila na Twitteru její fotografii, ale zároveň upozornila, že snímek nemusí zcela odpovídat jejímu aktuálnímu vzhledu. „Změnu účesu nebo barvy vlasů nemůžeme vyloučit,“ dodali policisté.

Autoři: ,