Středa 29. listopadu 2023, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

„Fiala mě nechválil. Zvažoval jsem rezignaci,“ přiznal Blažek po setkání s Nejedlým

Pavel Blažek v rozhovoru s Petrem Fialou (oba ODS) na schůzi Sněmovny. (29. srpna 2023) foto: Ladislav Křivan, MAFRA

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek uvažoval kvůli schůzce s podnikatelem lobbistou s vazbami v Rusku Martinem Nejedlým o rezignaci. Prohlásil to v rozhovoru pro deník Právo. Blažek se s Nejedlým setkal v restauraci v polovině srpna, odůvodnil to tím, že se chtěl schovat dovnitř před deštěm.
  15:22

„Ano, uvažoval. Důvod byl ale spíš ten, že jsem naprosto fascinován, jak se vůči člověku, aniž se dopustí čehokoli protiprávního, může zvednout obrovská emotivní, mediální a internetová nenávist. Tak jsem si říkal, jestli mi to stojí za to,“ odpověděl Blažek v rozhovoru pro deník Právo na otázku, zda o rezignaci uvažoval.

Dodal však, že Česko podle něj řeší podstatnější věci, které by stály za pozornost více. „Za důvod rezignace u všech ministrů beru spáchání něčeho protiprávního, nelegálního nebo častou absenci na jednáních vlády či v úřadě a podobně. Nic takového se tímto jedním vyfoceným setkáním nestalo,“ dodal Blažek v rozhovoru.

Přestože Blažek uznal, že v restauraci, kde byl i Nejedlý, strávil pět hodin, podle svých slov se však bavil i s majitelem restaurace a dalšími lidmi, kteří se v podniku nacházeli.

Ministr spravedlnosti připustil, že když dříve mluvil o bouřce, která měla být důvodem jeho dlouhého pobytu v restauraci, mohlo to znít komicky. Zdůraznil ale, že to byla pravda.

Ministr spravedlnosti čelí kritice, a to i ze strany vládní koalice. Premiér Petr Fiala na konci srpna oznámil, že mu „dává žlutou kartu“. „Pochválen jsem nebyl,“ reagoval Blažek na otázku deníku Právo, zda mu Fiala naznačil, že by měl rezignovat.

23. srpna 2023

Autor:

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...