Středa 18. května 2022, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Peake má další hlas, na její stranu se přidal Vysloužil

Česko

  15:37aktualizováno  16:20
PRAHA - Vláda Petra Nečase má o něco blíže k přežití. Na stranu Karolíny Peake se přiklonil Radim Vysloužil, který zatím váhal. Peake tak má k dispozici osm hlasů ve sněmovně. Aby splnila podmínku premiéra Petra Nečase (ODS), potřebuje ještě dva hlasy.

Do sněmovny dorazil i čerstvý otec Radim Vysloužil (VV) foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Poslanec porodník

Poslanec Radim Vysloužil na sebe v poslední době upozornil také tím, že jeho manželka rodila druhé dítě na benzince - více zde:

"Po dlouhém zvažování jsem se rozhodl opustit poslanecký klub Věcí veřejných a ukončit členství ve straně Věci veřejné," napsal Vysloužil v prohlášení, které zveřejnil server Novinky.cz.

"Poslední dny pro mne byly velmi náročné, protože na obou stranách mám své přátele. Nejsem člověk uspěchaných gest a chtěl jsem si vyslechnout osobně důvody pro mne nečekaného kroku Karolíny Peake, probrat celou situaci v rodinném kruhu a s nejbližšími přáteli," vysvětloval další odpadlík z VV své váhání.

ČTĚTE TAKÉ:

"Sám jsem byl dlouhodobě nespokojen s naší prezentací a kroky, které jsme činili. Čekal jsem, že dosáhneme změn ve straně a Karolína Peake měla mou podporu na předsedkyni strany."

Doktor účast v klubu odmítl

Peake tak potřebuje ještě dva hlasy, aby splnila podmínku premiéra Petra Nečase a mohla založit poslanecký klub. K tomu potřebuje minimálně deset zákonodárců.

Jinak podle premiéra budou předčasné volby, na které se už politické strany začaly horečně připravovat - čtěte zde.

Grafika

Naděje Peake se poté, co do klubu odmítl vstoupit nezařazený Michal Doktor (dříve ODS) - více čtěte zde - upíná k posledním dvěma poslancům VV, kteří se ještě jednoznačně nevyjádřili. Jde o Milana Šťovíčka, jenž v týdnu složil funkci místopředsedy VV a oznámil, že bude podporovat vládu, ale k Peake nepřešel, a o Ottu Chaloupku, který pobývá v USA. Odtamtud podle Práva vzkázal, že zůstává (zatím) ve VV, ale situaci sleduje a vládu podporuje.  

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Mohlo by vás zajímat