Pátek 21. února 2020svátek má Lenka 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Peake: Ministryní školství by mohla být i Klasnová

Kateřina Klasnová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kateřina Klasnová | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Místo Josefa Dobeše by v čele resortu školství mohla stanout i místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Kateřina Klasnová. Ráda by ji tam podle svých slov viděla vicepremiérka Karolína Peake.

Peake ji jako jednu z možných kandidátek označila v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Nejvíce se zatím na uvolněný post mluvilo o místopředsedkyni Věcí veřejných Dagmar Navrátilová. "Není jedinou možnou kandidátkou, já vidím i kandidáty další. Zmiňovala jsem Milana Šťovíčka. Koho jsem třeba ještě nezmiňovala, ale tajně si jako na možnou kandidátku na tuto pozici myslím, je moje kolegyně Kateřina Klasnová," řekla vicepremiérka.

ČTĚTE TAKÉ:

VV budou kandidáty na nového ministra vybírat v úterý. Šéf strany Radek John se však nechal slyšet, že s největší pravděpodobností o nich ten den nerozhodnou. "Myslím si, že všichni tři mají kvality pro tuto pozici. Budeme samozřejmě chtít nabídnout jméno ministra co nejdříve. Tak, vidím to do týdne, deseti dnů,“ doplnila Peake.

Potřebujeme 'krizového manažera'

"Navrátilová i Šťovíček mají zkušenosti ze školství, Šťovíček je navíc i starostou, takže by byl i dobrý manažer", hodnotí kandidáty John. Situace na ministerstvu podle něj možná bude vyžadovat "krizového manažera". "Všechno závisí na výsledku analýzy rozpočtu a situace v resortu," řekl John.

Dosavadní ministr Josef Dobeš v pátek předal premiéru Petru Nečasovi svou demisi, oficiálně kvůli nesouhlasu s dalšími škrty v rozpočtu resortu. Dobeš stál v čele ministerstva 21 měsíců.

Na Dobešova nástupce spadne řada problémů, kvůli kterým končící ministr čelil kritice. Bude muset nastartovat čerpání z fondů EU, rozhodnout, jestli miliardy ušetří na platech učitelů nebo je vezme univerzitám, dokončit musí také reformu vysokých škol.

Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...