Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pekhart v nemilosti? To nehrozí

Česko

PRAHA Ve Spartě je minulý měsíc oblékli do cizích dresů, aby zakryli jejich „zázračné“ uzdravení před reprezentací. Perspektivu tří fotbalistů v národním týmu nedávná aféra neohrozila. Trenéři na ně určitě nezanevřeli – stačí se podívat.

Václav Kadlec se objevil v nominaci áčka, Tomáš Pekhart si zahraje za jednadvacítku a Manuel Pamič figuruje mezi náhradníky, kteří budou v případě potřeby k dispozici chorvatské reprezentaci kvůli utkání v Gruzii.

Nejvíc poškozený se mohl cítit trenér jednadvacítky Jakub Dovalil, který kvůli smyšleným omluvenkám přišel v přípravném utkání o Pekharta a Kadlece. Bezprostředně poté, co se objevily snímky ze zápasu Sparty s Petrohradem, mluvil o tom, že takové jednání poškozuje celý český fotbal.

S odstupem času už emoce opadly. „Osobně jsme si to vyříkali s panem Dušanem Svobodou a záležitost urovnali,“ prozradil Dovalil, že došlo k setkání s místopředsedou představenstva Sparty, který zasedá i ve výkonném výboru fotbalového svazu.

O napjatých vztazích tak lze mluvit jen těžko. Jinak by si jednadvacítka těžko naplánovala pondělní sraz do tréninkového centra Sparty na Strahově.

Na Pekhartovi se následky případu projevily nejvíc. Kvůli trestu od disciplinární komise vynechal první dvě jarní kola v lize a za Spartu ještě nenastoupil ani jednou v základní sestavě.

To není zrovna ideální průprava před červnovým Eurem, kde by měl nejlepší střelec kvalifikace patřit mezi klíčové hráče českého výběru. Dovalil je přesvědčený, že se Pekhart dokáže s komplikacemi vyrovnat. „Možná ztratil lehkost a pohodu, ale zase může mít větší chuť se předvést. Znám ho už delší dobu, proto vím, že se dokázal na reprezentaci vždy dobře připravit.“

Po březnových zápasech s Běloruskem a Francií bude mít jednadvacítka už pouze jedinou možnost otestovat formu před začátkem turnaje při přípravném utkání.

Dovalilovi nevadí ani další komplikace. Pět stabilních hráčů z jeho kádru si vytáhl kouč Bílek do áčka. „S výjimkou Kadlece jsme spolu strávili dva roky. Proto to nevidím jako zásadní problém, naopak příležitost dostanou jiní.“

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler
Děti zabalené do merina. Redakce testovala oblečení Crawler

Redakce se pustila do testování oblečení od značky Crawler, která vše šije ručně a z merino vlny. Zajímají vás názory našich maminek?