10. srpna 2017 11:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pelta rezignoval na místo v dozorčí radě dopravního podniku. Nahradí ho zastupitel za KSČM

Miroslav Pelta. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Pelta. | foto: MAFRA

Jablonec nad Nisou Bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta, který čelí trestnímu stíhání, rezignoval na místo v dozorčí radě Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ). Pelta byl v dozorčí radě DPMLJ za menšinového vlastníka, kterým je Jablonec.

Městské zastupitelstvo čtvrtek vybralo jeho nástupce, v dozorčí radě by měl Peltu nahradit zastupitel za KSČM František Pešek. „Má s touto firmou dlouholeté zkušenosti,“ řekl primátor Jablonce Petr Beitl (ODS). Peška v dozorčí radě musí ještě potvrdit valná hromada dopravního podniku.

Pelta ve čtvrtek nechtěl své rozhodnutí ohledně rezignace komentovat. „Rozhovory do médií nyní neposkytuji,“ řekl.

Dvaapadesátiletý Pelta čelí obvinění z ovlivňování dotací na sport z ministerstva školství. Měsíc strávil ve vazbě, odkud byl propuštěn na začátku června a je vyšetřován na svobodě. Z vazby rezignoval na funkci předsedy fotbalové asociace. Vzdal se také funkce místopředsedy Českého olympijského výboru. Nadále je zastupitelem Jablonce a vede fotbalový klub v Jablonci, i když oficiálně v jeho vedení žádnou funkci nezastává. Je také místopředsedou České unie sportu (ČUS).

Trénink české reprezentace (Miroslav Pelta a Rudolf Řepka).
Trénink české reprezentace (Miroslav Pelta).

Pelta si podle policistů zmanipulovanými dotacemi upevňoval vliv a získával sponzory pro jablonecký klub. Policisté stíhají v kauze také odvolanou náměstkyní ministerstva školství Simonou Kratochvílovou, někdejšího ředitele odboru ministerstva školství Zdeňka Břízu, předsedu ČUS Miroslava Janstu a generálního sekretáře ČUS Jana Boháče. Obviněny jsou i dvě právnické osoby, Fotbalová asociace ČR a Česká unie sportu.

ČTK