Neděle 28. listopadu 2021, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vládní speciál poletí na Euro dvakrát, vyjde to levněji než parkování

Česko

  15:31aktualizováno  19:11
PRAHA - Letecký speciál na čtvrtfinálový fotbalový zápas vyletí z Prahy hned dvakrát. Ve středu nabral ve Vratislavi české reprezentanty, ve čtvrtek poletí se státníky a politiky.

Ilustrační foto foto: ČTK

Zatím však není jasné, kteří politici nakonec vyrazí podpořit národní tým ve čtvrtfinále Eura proti Portugalsku na palubě vládního speciálu.

"Byli bychom rádi, kdyby prezident a další politici přiletěli, portugalský prezident tady také bude. Když je lidé zvolili, měli by politici podpořit reprezentaci státu," vzkazuje ředitel společnosti STES David Dušek, který koordinoval středeční let. Na palubě zcela jistě ve čtvrtek nebude ministr obrany Alexandr Vondra (ODS), ačkoli původně měl. "Rozhodl jsem se, že nepoletím," napsal serveru Lidovky.cz ve středu večer Vondra.

PSALI JSME:

Už ve středu letěl speciál pro fotbalisty do Vratislavi, odkud je odpoledne převezl do Varšavy. Právě tam se Rosický a spol. pokusí zaskočit favority zápasu v čele s Ronaldem. "Letecký speciál se z Varšavy z ekonomických důvodů vrátil zpět do Prahy. Parkování ve Varšavě, ubytování posádky a další náklady, by totiž byly dražší, než když se letadlo ve čtvrtek z Prahy vrátí," vysvětluje nejbližší itinerář speciálu Dušek.

Šéf fotbalového svazu Miroslav Pelta připomněl, že vládní činitele vždy zve na významné zápasy přímo UEFA, která poskytuje pouze vstupenku na zápasy. Cestu politikům nezajišťuje.

Trasa speciálu
"Letadlo z Česka letělo do Vratislavi, kde nabralo hráče a vydalo se do Varšavy," upřesnil středeční cestu speciálu Pelta. Hráči totiž podle předpisů UEFA musí být na místě zápasu 24 hodin předem.

Cesta speciálu: Praha (červená značka), Vratislav (žlutá značka), Varšava (modrá)

Cesta speciálu: Praha (červená značka), Vratislav (žlutá značka), Varšava (modrá)

Letadlo, ve kterém zcela jistě poletí Vondra, je objednané na čtvrtek odpoledne. "Na ME ve fotbale poletí zítra z Prahy speciál. Půjde o letoun Airbus A-319, který si objednala Fotbalová asociace ČR k přepravě českých fotbalistů z Varšavy do Vratislavi, odkud se letoun vrací zpět do Prahy. Žádný jiný letoun ze základny ve Kbelích do Polska neletí," napsal ve vyjádření Pejšek.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...