13. července 2019 11:43, aktualizováno  13:42 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pendolino srazilo v Praze třicetiletého muže. Mezi Hlavním nádražím a Smíchovem nejezdily vlaky

Vlak pendolino Českých drah. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak pendolino Českých drah. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

PRAHA V železničním tunelu nedaleko Hlavního nádraží v Praze srazilo v sobotu dopoledne pendolino jedoucí do Plzně a dál do Františkových Lázní člověka. Posádka záchranné služby na místě ošetřila asi třicetiletého muže, uvedla ho do umělého spánku, zajistila dýchací cesty a s mnohačetnými zraněními převezla do Ústřední vojenské nemocnice, řekla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

 Provoz mezi Hlavním nádražím a Smíchovem byl přerušen, před polednem začaly vlaky jezdit po jedné traťové koleji ze dvou.

13.července 2019 v 11:12, příspěvek archivován: 13.července 2019 v 11:45

⚠️Provoz vlaků je v úseku Praha, hlavní nádraží - Praha, Smíchov zastaven z důvodu střetu vlaku s osobou v kolejišti. Vlaky linky S7 jsou v tomto úseku odřeknuty. Rychlíkové linky jsou vedeny odklonem mimo stanici Praha, Smíchov. https://t.co/Br1O6I8hpt

Příměstské vlaky byly v tomto úseku bezprostředně po srážce v obou směrech odřeknuty, podle webu Českých drah mohli lidé použít metro. Rychlíkové linky jezdily odklonem mimo smíchovské nádraží. Cestujícím z pendolina, které kvůli nehodě bude mít podle odhadů až dvouhodinové zpoždění, nabídly dráhy možnost se za pomoci hasičů evakuovat zpátky na Hlavní nádraží, odkud mohli odjet jiným vlakem.

V místě srážky zasahovala jednotka pražských hasičů společně s drážními hasiči, mimořádnou událost vyšetřují policisté i Drážní inspekce.

Železniční provoz mezi Hlavním a Smíchovským nádražím se po 13. hodině obnovil.

Příměstské vlaky byly v tomto úseku odřeknuty, rychlíkové linky jezdí odklonem mimo smíchovské nádraží, píše na twitteru Pražská integrovaná doprava. Na místě nehody zasahuje jednotka pražských hasičů společně s drážními hasiči, spolupracují s policisty.

ČTK

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.