Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Peníze nosím po kapsách

Česko

Dlouho šetřím, ale jednou za čas si musím udělat radost. Tak jednou za půl roku, a to se občas potěším fakt dost. Říká Richard Krajčo, zpěvák, herec a moderátor.

* LN Kolik teď máte v peněžence?

Nemám peněženku, takže pár drobných v kapse.

* LN Používáte kreditní kartu?

Ano. Možná i díky tomu nenosím hotovost. Je to pohodlné a člověk se nemusí obávat, že mu zrovna bude nějaká desetikoruna chybět.

* LN Kdy a čím jste si vydělal první peníze?

První peníze jsem si vydělal svou studentskou brigádou. Od patnácti jsem roznášel noviny, později rozvážel balíky a nakonec skončil jako poštovní doručovatel. A díky tomu všemu jsem si mohl kupovat vybavení, které jsem potřeboval na hraní s kapelou. Později jsem taky začal působit jako DJ v klubech na Moravě, a to mi taky doneslo pár korun měsíčně.

* LN Jaká byla vaše nejlepší investice?

Tak nevím, zda to můžu hodnotit už teď, ale doufám, že to bylo mé stavení v Krkonoších.

* LN Jaká vaše investice byla nejhorší?

Abych byl upřímný, tak nejsem typ, co by nějak riskoval, a tak si své investice dost promýšlím, někdy se i nakonec rozmyslím. Možná také proto si na nějakou nejhorší investici nemůžu zrovna vzpomenout.

* LN Byl jste někdy ve finanční tísni?

No jistě. Každý z nás určitě někdy byl. Vyrůstal jsem jen s mámou a bráchou, a tak peněz doma nikdy nebylo nazbyt. Dokonce když jsem vydělal první velké peníze, všechny jsem je i s hypotékou vložil do usedlosti a pak přišel výměr na daně a já myslel, že půjdu do vězení za nedoplatek daně nebo že mi dům odeberou. Naštěstí mi přátelé tehdy pomohli. No jo, to se stane, když nevíte, jak to chodí.

* LN Jste spíš spořivý typ, nebo rád utrácíte?

Jak kdy. Dlouho šetřím, ale jednou za čas si musím udělat nějakou radost. Je to tak jednou za půl roku, a to se občas potěším dost a dost.

* LN Máte - co se týká peněz - nějakou slabost?

Slabost mám pro kupování filmů, knih a cédéček. Naštěstí tuto - dnes už úchylku - pěstujeme spolu s přítelkyní a baví nás to oba.

* LN Co nejvýstřednějšího jste si v životě pořídil?

Nevím, jestli to jsou výstřední věci. Ale jsem rád za svou motorku a pak raritní kytaru Fender Telecaster Andy Summers - z limitované edice kytaristy The Police.

* LN Staráte se o peníze sám?

Ano. Zatím jsem neměl odvahu peníze někomu svěřit.

* LN Co nejdůležitějšího jste se o penězích naučil?

Že když na nich sedíte, nic moc nevysedíte.

***

ÚSPĚCH & PENÍZE

Richard Krajčo (30) je zpěvák, herec, textař a moderátor. Absolvent Janáčkovy konzervatoře byl v roce 1994 u zrodu kapely Kryštof, současně se prosadil i v divadle. Upozornil na sebe například v roli Hamleta, Richarda III., v Tracyho tygrovi nebo v Lásce a porozumění. V roce 2000 dostal cenu Alfréda Radoka jako talent roku za Hamleta v Divadle Petra Bezruče. Hraje v Národním divadle v Praze. Objevil jej i film (Krysař, Sametoví vrazi a jiné).

Autor:

Mohlo by vás zajímat