Po majitelce psa, který zastavil metro, chce dopravní podnik náhradu škody

  12:31aktualizováno  15:03
Čtyřletou fenku, která ve čtvrtek na pět hodin zastavila provoz pražského metra, si z útulku v Troji večer vyzvedla její majitelka. Křížence ovčáka, který si vysloužil přezdívku Metrouš, naháněli na kolejích hasiči i policisté. Podle informací redakce iDNES.cz majitelka za odchyt zaplatila 700 korun. Pražský dopravní podnik (DPP) bude po majitelce zvířete vyžadovat náhradu škody za zastavený provoz.

Podle pracovníků útulku je fena vytrvalá útěkářka, která své majitelce vyskakuje i z okna bytu v prvním patře. Pro redakci iDNES.cz také sdělili, že během čtvrtka obdrželi desítky telefonátů od lidí, kteří si chtěli psí celebritu vzít k sobě domů.

„U těchto zmedializovaných psů je to tak vždycky. Máme tady samozřejmě i spoustu dalších, kteří hledají domov,“ sdělila ošetřovatelka z útulku.

Majitelku nyní čeká přestupkové řízení a patrně i pokuta. Mluvčí pražské policie Jan Daněk k tomu ve čtvrtek řekl, že zaběhnutí psa do kolejiště metra není trestným činem.

Čtyřletý kříženec ovčáka se do prostor metra linky A dostal ve stanici Petřiny a kvůli jeho hledání bylo nutné vypnout v metru i proud. Před 13. hodinou se odchytová služba s hasiči a policisty přesunula do stanic Malostranská a Hradčanská, kde psa viděli.

U stanice Malostranská pes zaběhl do větrací šachty, odkud už nemohl utéct. Pracovník odchytové služby se pak nedokázal malým otvorem k fence dostat. Podařilo se to až dvěma drobnějším policistkám, které ji vytáhly ven.

Mluvčí DPP Daniel Šabík v pátek sdělil, že čtvrteční zastavení metra je pro DPP velkým problémem, přičemž náklady budou muset teprve vyčíslit.

„Škody za včerejší mimořádnou událost v metru na lince A zatím DPP vyčísleny nemá, kolegové na jejich vyčíslení pracují. Jakmile bude mít DPP škody za včerejší mimořádnou událost vyčísleny a bude je možné po vlastníkovi psa vymáhat, DPP tak učiní,“ oznámil Šabík.

Vstoupit do diskuse (4 příspěvky)
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.