Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pešek: Pády k motorkám patří

Česko

Nejlepší český motocyklista touží v nadcházející sezoně „dvěstěpadesátek“ dojíždět v elitní desítce

PRAHA Pravidelné sbírání bodů a dojíždění mezi nejlepší desítkou. To jsou plány motocyklového závodníka Lukáše Peška měsíc před startem nové sezony. Třiadvacetiletý jezdec před loňským ročníkem mistrovství světa vyměnil motocykl o objemu 125 ccm za „dvěstěpadesátku“ a se stejným strojem vyrazí i letos.

„K současnému datu je ve startovním poli v mé třídě třináct továrních motorek, tak budeme spokojeni, když budeme jezdit do první desítky. To by pro nás byl velký úspěch,“ líčil Pešek, který bude sedlat opět polotovární Aprilii, s kterou v minulém ročníku MS obsadil patnácté místo.

Peškovi vlévá optimismus do žil i povedená zimní příprava. „Udělal jsem si týden pauzu a pak jsem začal s tvrdým tréninkem. Letošní rok je pro mě hodně důležitý, využil jsem všechen čas. Nemohl jsem to udělat lépe a teď jen doufám, že se to projeví i během sezony,“ přál si Pešek.

Při Jizerské padesátce se mi splašily hormony Člen týmu Auto Kelly CP Grand Prix si zpestřil zimní dřinu i tradičním lyžařským závodem Jizerská padesátka. „Přišel jsem k tomu jako slepý k houslím. Zavolali mi a zeptali se, jestli si to nechci zajet. A já řekl jo. Krátce před závodem jsem si vyzkoušel dvacet kilometrů, pak přišel domů a dlouho jsem spal. Při závodě se mi ale splašily hormony. Jak vystřelili, tak jsem se hnal dopředu,“ usmíval se Pešek.

Ten si pochvaloval i spolupráci s fyzioterapeutem Antonínem Strachem, který mimo jiné připravuje i lyžařku Šárku Záhrobskou. „Fyzicky jsem se s ním posunul mnohem dál. Sice mě pořád buzeruje, ale jinak je to fajn člověk,“ smál se Pešek.

Situaci mu však letos komplikuje fakt, že se od nové sezony bude jezdit jen jedna sobotní kvalifikace. „Pro mě je to špatný krok. Mám jen jednu motorku, a budu tedy muset tlačit na pilu. Když spadnu, tak jsem automaticky odsouzený k pozicím na chvostu startovního pole. Jedna kvalifikace je dobrá jen pro ty, kteří mají dvě motorky, a když spadnou, tak mohou doběhnout do depa pro druhou a pokračovat dál,“ kroutil hlavou jezdec, který byl v Grand Prix celkem devětkrát na stupních vítězů.

Pešek je připraven i na pády, které byly často při jeho závodech k vidění. „Pády k motorkám patří jako fauly k fotbalu. Bez nich nejde jezdit rychle. Když někdo jen dojíždí do cíle, tak je to jezdec pravidelnosti, jak já říkám,“

Autor:

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!