Diskuse

Nově čtyři koruny za „petku“. Jak novela zákona změní recyklace nápojových obalů?

Za nepoškozenou PET lahev či plechovku čtyři koruny. Tolik by podle novely zákona z dílny ministerstva životního prostředí mohl nově dostat každý při vrácení jednoho nápojového obalu na odběrném místě.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

PB

Obavy obcí z ušlého výdělku by mohla rozptýlit praxe běžná třeba v Chorvatsku, kde se obaly zálohují už několik let. Kromě možnosti odnést láhev nebo plechovku zpět do obchodu a získat tak zálohu, jsou v ulicích i obyčejné kontejnery, které žádnou zálohu nevyplácí, a odměna náleží jejich provozovateli. A nutno dodat, že Chorvatská příroda je od té doby výrazně uklizenější než třeba v sousední Bosně.

0 0
možnosti
Foto

Nic jiného než Hladíkův tunel na fungující systém a přesun zisku do jiných rukou. Pochybuji, že to zvýší ochotu lidí recyklovat. Ne každý chce být zavalen hromadou nezmačkaných PETek. Osobně mám největší chuť petky rovnou házet do smíšeného odpadu. Vždyť i spalovny potřebují trochu spalitelného materiálu a "vratné" PET s ekologií nic společného nemá.

4 2
možnosti
PB

Máte chuť nebo tak činíte? Ono najít kontejner na kovové obaly není vůbec jednoduché.

0 0
možnosti
Nastavte si velikost písma, podle vašich preferencí.