Diskuse
Nově čtyři koruny za „petku“. Jak novela zákona změní recyklace nápojových obalů?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P69a29v52e81l 49B15l45u57d59o40v39s85k13y
Obavy obcí z ušlého výdělku by mohla rozptýlit praxe běžná třeba v Chorvatsku, kde se obaly zálohují už několik let. Kromě možnosti odnést láhev nebo plechovku zpět do obchodu a získat tak zálohu, jsou v ulicích i obyčejné kontejnery, které žádnou zálohu nevyplácí, a odměna náleží jejich provozovateli. A nutno dodat, že Chorvatská příroda je od té doby výrazně uklizenější než třeba v sousední Bosně.
M78a36r38t94i76n 25A93m92b28r88o39s
Nic jiného než Hladíkův tunel na fungující systém a přesun zisku do jiných rukou. Pochybuji, že to zvýší ochotu lidí recyklovat. Ne každý chce být zavalen hromadou nezmačkaných PETek. Osobně mám největší chuť petky rovnou házet do smíšeného odpadu. Vždyť i spalovny potřebují trochu spalitelného materiálu a "vratné" PET s ekologií nic společného nemá.
P31a78v62e26l 41B48l67u33d92o98v22s49k96y
Máte chuť nebo tak činíte? Ono najít kontejner na kovové obaly není vůbec jednoduché.

Stavební pozemek 1.023 m2 Rosice u Brna
Rosice, okres Brno-venkov
3 950 000 Kč


















