18. července 2019 11:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pět poškozených oken. Na vlak v Praze patrně někdo střílel, případ šetří kriminalisté

Kriminalisté zajišťují stopy po údajné střelba na vlak v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kriminalisté zajišťují stopy po údajné střelba na vlak v Praze. | foto: Týdeník policie

PRAHA Nepříliš obvyklé oznámení přijali ve středu večer policisté v hlavním městě. Krátce před osmou se na ně obrátili cestující příměstského vlaku směřujícího z pražského Masarykovo nádraží do středočeských Milovic s tím, že na soupravu patrně někdo střílel. Zdali šlo skutečně o rány ze střelné zbraně, policie zjišťuje.

K incidentu došlo na trati mezi Masarykovým nádražím a nádražím ve Vysočanech, kde souprava City Elephant posléze zůstal stát. Kriminalisté, kteří na místo dorazili, zjistili, že bylo poškozeno pět oken v prvním patře vlaku.

„Policisté v tuto chvíli zjišťují, co přesně poškození oken vlaku způsobilo a pátrají po dosud neznámém pachateli,“ informovala krajská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Podle svědectví, které získala redakce TN.cz, mělo jít skutečně o střelbu. Server se odkazoval na vyjádření ženy, která se bála o svého manžela. Údajně seděl nedaleko poškozeného okna a za jízdy slyšel ránu.

Odstavená vlaková souprava na pražském nádraží Vysočany, na níž údajně kdosi...
Poškozené okno příměstského vlaku, na nějž patrně kdosi mezi pražským...

Strážci zákona zároveň žádají cestující z osobní vlaku, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Stejně by měli učinit i svědci, kteří čin viděli, nebo si všimli něčeho podezřelého.

rsaRobert Sattler

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.