Pět titulů

Mistrovské týmy z Pardubic

První titul – 1973

V téhle sezoně hrálo v nejvyšší soutěži poprvé a naposledy deset týmů. Pardubice ve finále play off porazily Jihlavu 4:2 na zápasy.

Mužstvo tehdy vedl kouč Horymír Sekera, tým pak táhla především nezapomenutelná útočná formace Martinec – Novák – Šťastný.

Druhý titul – 1987

Na Pardubice čekala v boji o zlato opět Jihlava, která tentokrát prohrála na zápasy 2:3. Tým opět vedl Horymír Sekera, avšak společně s Karlem Fraňkem.

Z prvního titulu v životě se tehdy radoval Dominik Hašek, který na brankové čáře ve finále vymazal vyhlášené jihlavské kanonýry.

Třetí titul – 1989

Ve finále dělal pardubickému celku společnost opět vojenský tým.

Nikoliv ale Jihlava, nýbrž Trenčín. Východočeši, stejně jako při předchozích dvou titulech, ovládli i základní část soutěže a ve finále udolali Duklu Trenčín 3:1.

V brance opět čaroval Hašek, mužstvo pak vedli trenéři Vladimír Martinec a Vladimír Šťastný.

Čtvrtý titul – 2005

V základní části Pardubice skončily až třetí. Ve čtvrtfinále je poškádlilo Kladno (4:3), v semifinále přešly přes Liberec (4:1) a ve finále smetly 4:0 na zápasy Zlín, nejlepší tým dlouhodobé části. Tým opět vedl Vladimír Martinec, po boku měl ale už Jiřího Šejbu. Bouřlivé oslavy titulu pardubičtí hokejisté trochu přehnali a pohár pro mistrovský tým prakticky zlikvidovali.

Pátý titul – 2010

Ústřední téma čerstvého titulu je zřejmé – oslnivý návrat Dominika Haška do nejvyšší soutěže a po jedenácti letech znovu jeho radost z dalšího zlata. K triumfu mužstvo přivedli trenéři Václav Sýkora a jeho asistent Jan Votruba impozantním způsobem. Pardubice sice nezvládly úvodní čtvrtfinálový duel s Třincem, pak ale dvanáctkrát za sebou vyhrály!