Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Šéf ÚOHS stále mlčí o lístcích na hokej. Podle Fialy by měl jejich původ vysvětlit

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna stále mlčí o lístcích na hokej. foto: Koláž iDNES.cz

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Mlsna byl viděn na mistrovství světa v hokeji, VIP lístky měl dostat od hokejového šéfa Aloise Hadamczika, se kterým byl předtím spatřen v pražském hotelu. Podle premiéra Petra Fialy je nyní na Mlsnovi, aby vše vysvětlil.
  12:26

Hokejové mistrovství si nenechali ujít vrcholní vládní politici ani představitelé opozice. V hale byl viděn také šéf ÚOHS, který podle zjištění deníku Blesk lístky dostal od předsedy hokejového svazu Aloise Hadamczika v pražském hotelu Stages.

Vstupenky na prestižní akci měl Hadamczik předat kromě Mlsnovi i dalším lidem, například Alex Mynářové, partnerce bývalého hradního kancléře Vratislava Mynáře.

Šéf ÚOHS navštívil celkem tři utkání, čtvrtfinále s USA, semifinále se Švédy a finálový souboj se Švýcary. Cena lístků mnohonásobně překračuje limit, který stanoví Etický kodex ÚOHS, tedy 300 korun. Jen vstupenky na finále mistrovství světa a zápas o bronz stály od 9 680 Kč do 12 980 Kč.

Etický kodex ÚOHS

„Zaměstnanec nesmí v souvislosti s výkonem práce přijímat žádné dary, které by mohly ovlivnit řádný výkon práce.“ „Dále nesmí přijímat ani dary, které nejsou způsobilé ovlivnit řádný výkon práce, pokud jejich hodnota přesahuje částku 300 Kč.“ „O nabídce takových darů vyhotoví zaměstnanec záznam.“

Celé znění lze najít na stránkách úřadu.

K pochybnostem ohledně lístků se vyjádřil premiér Petr Fiala (ODS). „Pana Mlsnu neřídím, je reprezentant zcela nezávislého ústředního orgánu státní správy. Je na něm, aby vše vysvětlil,“ napsal Fiala iDNES.cz.

Šéf ÚOHS ani předseda hokejového svazu na dotazy redakce ohledně podivného darování lístků do vydání článku nereagovali.

S Peltou na fotbale

Nebylo to poprvé, kdy byl Mlsna viděn na prestižní sportovní akci se sportovními funkcionáři. Podobně jako s Hadamczikem se na konci roku 2022 setkal na fotbalovém mistrovství světa s Miroslavem Peltou, někdejším šéfem fotbalové asociace, který byl nepravomocně odsouzen za ovlivňování sportovních dotací.

Petr Mlsna

Petr Mlsna
 • Od prosince 2020 je předsedou Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).
 • V letech 2012 až 2013 byl jako nestraník ministrem bez portfeje a předsedou Legislativní rady ve vládě Petra Nečase.
 • Býval fotbalovým rozhodčím a místopředsedou komise rozhodčích.
 • 28. října 2022 mu prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy

„Na MS ve fotbale v Kataru jsem byl společně se svojí manželkou v době mé dovolené, byl to náš společný vánoční dárek,“ uvedl tehdy Mlsna na dotaz MF DNES, kdo jeho cestu do Kataru a vstupenky na zápasy hradil.

„Zda organizoval nějaký zájezd pan Pelta, nevím, a tudíž ani, kdo se jej účastnil,“ dodal šéf antimonopolního úřadu s tím, že nemá problém poskytnout veškeré platební doklady ke své cestě. Že se v Kataru s Peltou potkal, však připustil.

„Pana Peltu jsem v Kataru potkal, podobně jako další české fanoušky a fotbalové funkcionáře, včetně několika zahraničních známých, které ze své fotbalové činnosti znám,“ uvedl Mlsna.

Mimochodem, v Kataru se Mlsna tehdy setkal také s hokejovým bossem Hadamczikem.

„Ano, potkal jsem ho s celou rodinou,“ potvrdil tehdy Mlsna.

Měl by Petr Mlsna odstoupit z pozice šéfa ÚOHS?

celkem hlasů: 3557

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00pátek 7. června 2024. Anketa je uzavřena.

Ano3191
Ne294
Nevím72
Autor:

Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?
Jak vyzrát na citlivou pokožku miminek?

40 testerek vyzkoušelo intenzivní zklidňující balzám pro velmi suchou, citlivou i atopickou pokožku Atoderm Intensive baume od Biodermy. Jak balzám...