Petra musela proti Sereně riskovat, šanci ale měla

OČIMA EXPERTA

Zápas Petry se Serenou Williamsovou se mi opravdu moc líbil, měl nespornou kvalitu a byl velice vyrovnaný. O vítězce nakonec rozhodlo skutečně pouze několik míčů.

Petra měla zejména v prvním setu i trochu smůly. Škoda že nevyužila brejk, který se jí nabízel, to byl možná zlomový moment v celém zápase. Kdyby vyhrála první set, možná by získala i celý zápas...

Vtie-breaku jí utekl začátek, prohrávala už 0:4, ale velice dobře se znovu dostala zpátky. Ocenil bych taky, jak chytře si vyžádala na pomoc jestřábí oko. Předvedla v těchto důležitých chvílích i úžasné voleje a vůbec při zápase ukázala, že měla na to, aby i tak vysokou favoritku porazila.

Když člověk nastupuje proti tak kvalitní tenistce, musí riskovat. A Petra skutečně riskovala naplno, což ale na druhou stranu samozřejmě s sebou nese i rizika chyb.

Rozhodně si ale nemyslím, že by její výkony ve Wimbledonu byly pouhým světlým zábleskem v její kariéře. Odehrála už řadu výtečných zápasů a jsem přesvědčený o tom, že naprosto hravě se může usídlit v nejlepší dvacítce na světě. Petra má oproti jiným tenistkám celou řadu předností. Vyzdvihl bych třeba její velký rozsah, dostane se i ke zdánlivě ztraceným míčům. Má také obdivuhodný švih v ruce, takže dokáže i z nesmírně těžkých pozic míč neskutečně zabít. Soupeřka pak kolikrát nemá pražádnou šanci. Skutečně málokterá tenistka se čímsi podobným může pochlubit.

A jestli jsem čekal tak pronikavé úspěchy Berdycha a Kvitové? Já tyhle predikce nemám moc rád, protože v tenisu můžete klidně vypadnout už v prvním kole, ale zároveň i turnaj vyhrát. U Berdycha se ale asi dalo předpokládat, že se dostane daleko, protože hraje celou sezonu výborně.

***

Petra dokáže i z nesmírně těžkých pozic míč obdivuhodně zabít, podobný švih v ruce moc tenistek na světě nemá

O autorovi| CYRIL SUK, Autor je bývalý tenista, kromě jiného i trojnásobný vítěz Wimbledonu ve smíšené čtyřhře