Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Phelps oslnil světovým rekordem

Česko

Americký plavec Michael Phelps prokázal na národním šampionátu v Indianapolis, že je zpět v oslnivé formě. Čtrnáctinásobný olympijský vítěz vytvořil světový rekord na sto metrů motýlek, když dosáhl času 50,22 sekundy. Tím se o 18 setin dostal před výkon krajana Crockera.

INDIANAPOLIS Phelps drží ještě světové rekordy na krátké a dlouhé polohovce i motýlkářské a kraulařské dvoustovce.

„Bylo to veliké. Něco, co jsem skutečně potřeboval. Chtěl jsem ten rekord od roku 2003, kdy mi ho poprvé vzal (Crocker),“ rozplýval se čtyřiadvacetiletý Phelps. „V roce 2005 mě na stovce úplně zničil. Vím, že jsem si pak říkal, že už nikdy nechci být takhle poražen,“ dodal.

Národní americký šampionát je zároveň kvalifikací na římské mistrovství světa. Phelps se kvalifikoval na tratích 100 a 200 metrů motýlek a kraulařské dvoustovce, ovšem nebude plavat na poloviční trati volným způsobem.

Kvůli bolavému krku, který ho trápil už při rekordním motýlku, se totiž z kraulařské stovky před včerejší rozplavbou na doporučení lékařů odhlásil.

V Římě by se měl Phelps zúčastnit tří individuálních závodů a tří štafet.

Souboj s věkem úspěšně zvládla opět Dara Torresová, která ve 42 letech vyhrála v čase 24,43 nejkratší sprint volným způsobem.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...