14. srpna 2019 12:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pilot, který se v úterý zřítil během závodů větroňů na Trutnovsku, je 73letý Čech

Jeden z větroňů, již se srazili na Trutnovsku, po dopadu do kukuřičného pole. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden z větroňů, již se srazili na Trutnovsku, po dopadu do kukuřičného pole. | foto: Reprofoto: HZS královéhradeckého kraje

Hradec Králové Policie potvrdila totožnost pilota, který v úterý odpoledne zahynul při pádu větroně (kluzáku) do kukuřičného pole u Trutnova. Jde o třiasedmdesátiletého Čecha. Ve středu to sdělili zástupci krajské policie.

Nehodou se zabývá policie a Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. Letoun se ve výšce asi 700 metrů nad zemí srazil s jiným větroněm, který sice poškozen bezpečně přistál nedaleko nehody.

„Kriminalisté vyslechli čtyři piloty, kteří byli přímými svědky srážky nebo následného pádu havarovaného kluzáku. Jeden z těchto pilotů, rovněž třiasedmdesátiletý muž, byl druhým účastníkem nehody. Škoda zatím nebyla vyčíslena,“ uvedla mluvčí krajské policie Ivana Ježková.

Trosky větroně, který havaroval 13. srpna 2019 u Trutnova. Větroň se zřítil do...
Zbytky z větroně, jenž se v úterý srazil s druhým.

Dechová zkouška u druhého pilota, který z nehody vyvázl bez zranění, byla negativní. „U pilota, který nehodu nepřežil, byla nařízena soudní pitva a odběr krve pro účely toxikologického zkoumání. Kriminalisté zahájili úkony v trestním řízení pro dosud nespecifikovaný trestný čin,“ sdělila Ježková.

Podle policie oba letouny startovaly z letiště v Hronově na Náchodsku, kde se konaly závody větroňů. Zástupce hronovského areoklubu odmítl cokoli k událostem sdělit. Pro policii budou kromě svědeckých výpovědí zásadní závěry z vyšetřování Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz