3. ledna 2011 9:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pirát s protekční SPZ už před soudem stál, zachránila ho Havlova amnestie

Policisté zadrželi piráta dálnice D1, který 'trestal' pomalé řidiče | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté zadrželi piráta dálnice D1, který 'trestal' pomalé řidiče | foto: Policie ČRReprofoto

PRAHA 'Dálniční pirát' s nepřehlédnutelnou espézetkou 2222, který na sklonku roku bezohledně trestal pomalejší řidiče, už jednou za podobný incident stál před soudem. Před třinácti lety ho ale před pobytem za mřížemi zachránila všeobecná amnestie prezidenta Václava Havla.

Už v roce 1997 prý řidič terénního mercedesu ohrožoval agresivní jízdou ostatní účastníky provozu. Podle TV Prima od nástupu do vězení unikl díky všeobecné amnestii prezidenta republiky.

"Situace byla úplně stejná. Také mě předjel zprava, pak se zařadil vedle mě a začal prudce brzdit," uvedl muž, který ve více než 10 let starém případu svědčil u soudu. Kvůli amnestii prezidenta republiky bylo ale soudní jednání zastaveno.

Agresivní řidič byl poté souzen pouze za náhradu škody. Podle médií řídil mercedes s 'kmotrovskou' espézetkou třiačtyřicetiletý vysoce postavený manažer stavební firmy.

Za agresivní chování až 12 let za mřížemi

Policisté šetří muže kvůli podezření, že se dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci. Mluvčí středočeské policie Soňa Budská sdělila, že muži hrozí pět až 12 let vězení.

Obviněný řidič je vyšetřován na svobodě. "Vazba nebyla uvalena, muž byl ve čtvrtek večer propuštěn," uvedla Budská.

Rok 2010 v obrazech

Policie viní řidiče z toho, že se ve středu rozhodl ztrestat dva pomalejší automobily tím, že je předjel zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. V jednom případě řidič pomalejšího auta, který jel společně s malým synem, nestačil včas zabrzdit a havaroval.

Exemlární trest

Letos v listopadu uložil středočeský krajský soud Luboši Lacinovi pětiletý trest vězení a sedmiletý zákaz řízení, který vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1.

Uznal ho vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Nehoda se stala 22. března na 24. kilometru dálnice ve směru na Prahu a zaznamenala ji dálniční kamera. Mazda, na kterou svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili.

mevMartin Nevyhoštěný

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz