31. prosince 2010 11:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pirát z D1, který ohrožoval řidiče, bude vyšetřován na svobodě

Policisté zadrželi piráta dálnice D1, který 'trestal' pomalé řidiče | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté zadrželi piráta dálnice D1, který 'trestal' pomalé řidiče | foto: Policie ČRReprofoto

PRAHA Muž, který ve středu agresivní a nebezpečnou jízdou ohrožoval ostatní řidiče a způsobil nehodu na brněnské dálnici D1, bude vyšetřován na svobodě. ČTK to dnes řekla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

"Vazba nebyla uvalena, muž byl ve čtvrtek večer propuštěn," uvedla mluvčí středočeské policie Soňa Budská.

Čtěte také

Řidič údajně ve středu ve dvou případech předjel pomalejší automobily zprava, opět se před ně zařadil a prudce brzdil. Tím donutil řidiče k zastavení. V jednom případě řidič pomalejšího auta nestačil včas zabrzdit a havaroval. Podle policistů se pachatel dopustil pokusu o těžké ublížení na zdraví a poškozování cizí věci, za což mu hrozí pět až 12 let vězení.

Podobný případ řešil letos v listopadu středočeský krajský soud. Řidiči Luboši Lacinovi uložil pětileté vězení a sedmiletý zákaz řízení za to, že vytlačil pomaleji jedoucí vozidlo z dálnice D1. Uznal ho vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Mazda, na kterou muž svým vozem najel, se několikrát přetočila přes střechu. Řidička a spolujezdec se lehce zranili.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!