11. září 2012 13:53, aktualizováno  13:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Primátor prohrál, v dozorčí radě dopravního podniku je i Nosek

Dopravní podnik v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní podnik v Praze | foto: www.dpp.cz

PRAHA Valná hromada dopravního podniku jmenovala tři nové členy dozorčí rady. Mezi nimi je i náměstek Bohuslava Svobody za ODS Josef Nosek, který kroky primátora v kauze dopravního podniku kritizoval.

Do dozorčí rady pražského dopravního podniku zvolila valná hromada zastupitelky Marii Kousalíkovou, Andreu Vlásenkovou a primátorského náměstka Josefa Noska, potvrdila mluvčí magistrátu Tereza Králová.

K TÉMATU:

Dozorčí rada má 15 členů, po pěti místech mají ODS, TOP 09 a zástupci zaměstnanců. Tři členové za ODS, mezi kterými byl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík, starosta Radotína Karel Hanzlík a šéfka magistrátního odboru rozpočtu Zdena Javornická, rezignovali několik dní poté, co byl v srpnu odvolán ředitel dopravního podniku Vladimír Lich. Jeho odvolání ale původně podporovali.

Zvolení Kousalíkové, Vlásenkové a Noska v minulých dnech doporučil zastupitelský klub ODS. S odvoláním Liche a nominací Noska nesouhlasil už dříve pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Zastupitelé ODS se ale na jeho stranu nepřiklonili.

Piráti žalují Dopravní podnik:

Česká pirátská strana podává žalobu na Dopravní podnik hlavního města Prahy kvůli poskytování informací. Spor mezi Piráty a podnikem se vede mimo jiné o smlouvy k SMS jízdenkám a o údaje o nákladech na poradenské služby.

Žádost o informace podali Piráti loni v říjnu. Cílem prý bylo zjistit hlavně podrobnosti k tehdy připravovanému projektu znovuzavedení turniketů do metra. Domáhají se také toho, aby soud vydal předběžné opatření, kterým by podniku zakázal požadované dokumenty skartovat.Dopravní podnik podle Pirátů na žádost ani následnou stížnost nereagoval, proto podávají žalobu.

Piráti se mimo jiné domáhají seznamu firem, které zajišťují pro podnik prodej SMS jízdenek, a chtějí znát cenu jejich služeb.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!