23. srpna 2018 14:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Piráti žalují Prahu 1 kvůli neposkytování informací. Podle radnice je to kampaň

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 4Diskuse
Předseda Pirátů Ivan Bartoš s Jakubem Michálkem (vpravo) a Mikulášem Peksou... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Předseda Pirátů Ivan Bartoš s Jakubem Michálkem (vpravo) a Mikulášem Peksou... | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Pražští Piráti podali žalobu na radnici Prahy 1, která jim prý odmítá poskytovat informace k různým kauzám, čímž porušuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Strana to uvedla v tiskové zprávě. Piráti upozornili například na podle nich pochybné prodeje bytů či pronájmy obchodů v Pařížské ulici. Podle mluvčí Prahy 1 Veroniky Blažkové jde ze strany Pirátů o předvolební kampaň.

Podle kandidáta Pirátů do zastupitelstva městské části Davida Bodečka radnice od dubna odmítá všechny žádosti o informace, které on a další Piráti pravidelně zasílají. „Záměr úředníků z Prahy 1 je zřejmý. Nechtějí, abychom do voleb získali jakékoliv další informace, jejichž zveřejnění by mohlo poškodit současnou koalici,“ uvedl Bodeček. Dodal, že budou požadovat potrestání zodpovědných úředníků.

Podle mluvčí Blažkové jde o součást volebního boje. „Toto je ukázka jediné politické kampaně Pirátské strany, kterou jsou schopni vytvořit. Více se k tomu vyjadřovat nebudeme,“ uvedla. 

Bodeček v minulosti podal žalobu proti městské části kvůli zrušení výběrového řízení na koupit bytu, kterého se zúčastnil. V poslední době kritizoval radnici například za ceny bytů, které podle něj znalec v minulosti před prodeji bez vysvětlení snižoval. Piráti také upozornili na prodloužení pronájmu lukrativních prostor v Pařížské ulici na Starém Městě. Podle Pirátů mělo vedení Prahy 1 chtít bez výběrového řízení prodloužit nájem firmě manželů Bakalových LBM. Radnice to odmítla a následně uvedla, že na nového nájemce tendr vypíše.

ČTK
  • 4Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na Lidovky.cz