Pittsburgh válí, vyhrál posedmé

Tým kolem kapitána Crosbyho zapomněl na rozpačitý začátek sezony a přehrál NY Rangers

NEW YORK Ani asistence českého obránce Michala Rozsívala, jenž přihrál na gól slovenskému střelci Mariánu Gáboríkovi, nezabránila v pondělním programu zámořské NHL porážce hokejistů New Yorku Rangers s Pittsburghem 1:3.

Penguins si připsali již sedmé vítězství za sebou. Naopak teprve sedmé výhry v sezoně se dočkali hráči Edmontonu, který je druhým nejhorším týmem soutěže. Vkanadském derby uspěli Oilers v Ottawě 4:1, přestože od sedmé minuty prohrávali. Úspěšná česko-slovenská spolupráce Rozsívala s Gáboríkem přišla krátce před koncem druhé třetiny, kdy však již měli hostující Tučňáci tříbrankový náskok. Po Gáboríkově trefě se již do závěrečné sirény skóre 1:3 nezměnilo, přestože domácí hráli ve třetí třetině tři přesilovky.

Penguins úspěšnou hrou v početní nevýhodě dokázali prodloužit šňůru na již 32 po sobě jdoucích oslabení bez inkasované branky. Rozsíval tak alespoň vylepšil svou bilanci v probíhajícím ročníku na dva góly a sedm asistencí v 17 odehraných zápasech.

Pittsburgh se díky dvoubodovému zisku dotáhl na vedoucí tým Atlantické divize Philadelphii a díky devíti výhrám z posledních deseti utkání ztrácí jen dva body na nejlepší tým dosavadního průběhu základní části Washington.

Gerber táhl Edmonton „Je to naší obrovskou soudržností, brankářem počínaje přes celý tým tam a zpátky. Občas jsou tu zápasy, kdy hrajete dobře, a stejně nevyhráváte, neboť tu jsou dobré týmy a vše je hodně těsné. Ale tím, jak nyní hrajeme, jsou naše šance na výhru o to vyšší,“ řekl kapitán týmu Sidney Crosby.

V sestavě Edmontonu sice opět chyběl kvůli potížím s třísly jeden z hlavních ofenzivních lídrů Aleš Hemský, i bez české hvězdy však dokázali Olejáři zvrátit nepříznivě se vyvíjející duel na ledě jiného kanadského týmu, Ottawy.

Domácí Senators dlouho vedli 1:0 zásluhou první trefy Nicka Foligna v sezoně, ale 81 vteřin před druhou přestávkou vyrovnal Tom Gilbert a třetí třetina patřila díky třem vstřeleným brankám a spolehlivému výkonu gólmana Martina Gerbera Edmontonu. Zkušený švýcarský brankář tak vyhrál i druhý zápas v sezoně, do nějž byl nasazen po povolání do prvního týmu z farmy v Oklahomě v AHL.

Ještě o něco lépe se však vedlo jeho brankářským kolegům z Calgary a Anaheimu. Miikka Kiprusoff pomohl 32 úspěšnými zákroky Flames k výhře 3:0 nad Minnesotou, pod niž se desátým gólem a desátou asistencí podepsal i kapitán Jarome Iginla. Jonas Hiller z Anaheimu zase za svá záda nepustil ani jeden z 27 vystřelených puků, a Ducks tak porazili Los Angeles 2:0.