Čtvrtek 25. února 2021svátek má Liliana 15 °C jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Únos a mlácení estébáky jsou promlčené, rozhodl soud

Spolu s dalšími aktivisty protestoval v červnu 1989 proti kácení stromů v pražské Stromovce. Několik estébáků jej nacpalo do auta. Petra Placáka unesli do křivoklátských lesů a surově ho zbili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Chmelíček 5.1.2013 10:20

To už je po volbách ?

Soudy už jsou o krok napřed

M. Harant 4.1.2013 12:56

Tahle vláda musí padnout!

Občané této země, povstaňme! Vytáhněme rypáky ze země, narovnáme záda a

vezmeme právo a spravedlnost do vlastních rukou! Samovláda zkorumpvaných

a zparchantělých vůdců musí být potrestána! Požaduji DEMISI této

zkorumpované vlády a výběr vzdělaných lidí do vedení státu, změnu Ústavy

a Zákonů České republiky!

J. Feřtková 4.1.2013 13:11

Re: Tahle vláda musí padnout!

Z těch vašich vět je mi špatně od žaludku.

M. Harant 4.1.2013 13:20

Re: Tahle vláda musí padnout!

Dobrý den, je vidět, že vás nikdy nic špatného v životě a hlavně v tomto státě nepotkalo, proto buďte ráda a přenechte prostor těm lidem, kteří s tím mají své zkušenosti. Můžete vrátit život zavražděným a peníze okradeným, platit rozkradače a vyžírky? Vysvětlit pozůstalým, proč vrah jejich blízkých a zloděj jsou beztrestní? Proč si lidé musí nechat kálet na hlavu, proč se nemůžou dovolat spravedlnosti, proč... jste hloupá husa?

J. Feřtková 4.1.2013 13:37

Re: Tahle vláda musí padnout!

Hloupý houser jste vy, myslíte-li si, že právo a spravedlnost v rukou samozvaného lidu budou lépe aplikované a vymahatelné než v rukou justice. Soudci z lidu tu už jednou byli, díky, už nikdy víc. Já netoužím po tom, aby mě za moje potenciální skutky soudil kdejaký "lid", který si uzme "právo" rozhodovat o mém osudu.

M. Harant 4.1.2013 13:49

Re: Tahle vláda musí padnout!

OK, řeknu vám to jinak: v tomto státě prahne po moci jenom hrstka lidí se špinavou minulostí, ve vládě, senátu, parlamentu, ve státních úřadech na vedoucích pozicích... a aby se udrželi u moci, mají pro své občany divadélko jménem VOLBY. Všichni však velmi dobře vědí, že kdyby VOLBY měli něco změnit, již dávno by je zakázali... Je nemožné, aby tito lidé, prahnoucí pouze po majetku a hlavně po moci, změnili svůj postoj. Nikdy v historii lidstva to takhle nefungovalo. Já chci, aby vzdělaní lidé vedli stát a byli za to zodpovědni, pro to se musí něco udělat, třeba shodit samovláda nedůvěryhodných vůdců a změnit zákony, které jsou stavěny pro jejich obraz. Ústava nás taky pořádně nechráni, Listina základních lidských práv a svobod taky ne. Máte tedy nějaké řešení vy? Za tu hloupou husu se vám velice omlouvám, bylo to v afektu, když jsem se dočetl, že vrah dětí je beztrestný, protože na něj spadá amnestie vyhlášená klausem...

J. Feřtková 4.1.2013 16:08

Re: Tahle vláda musí padnout!

Ok, řeknu vám to také jinak. Kdo a jakým způsobem, podle vás, vybere ty neprahnoucí, vzdělané, zodpovědné lidi do sněmovny, do justice a já nevím, kam ještě navrhujete? Brání vám někdo založit si uskupení, přesvědčit dost lidí, aby vás zvolilo, a začít zodpovědně pracovat ve sněmovně? To, co navrhujete, je nebezpečná (nebo naivní) spekulace - tenhle supervýběr si tu v minulosti už jednou přisvojila KSČ, která také vybírala podle jiného klíče než demokratickými volbami, netoužím se nějakého takového "lidového" výběru znovu dožít.

M. Harant 5.1.2013 12:09

Re: Tahle vláda musí padnout!

A už jsme u toho zase: to není o tom, že někdo založí uskupení, bude přesvědčovat lidi o zvolení atd... To jsou klasické VOLBY, podvod na lidi, který se praktikuje staletí a je nefunkční! To je o tom, že vzdělaní a studovaní lidé budou již na školách vybírání těmi ještězkušenějšími (jejich lektory) na místa stejným způsobem, jako se tato forma výběru praktikuje při přijetí nového zaměstnance do firmy, prostě testy, práce, praxe, výběrové řízení... Zájemci musí splňovat kriteria pro daný obor, nestane se pak, že armádu bude chtít silou-mocí řídit podvodnice bez vzdělání, ale bude jí řídit člověk se znalostmi a vědomostmi o řízení vojsk a techniky, a na obecním úřadě nebude kdejaký Pepa rozhodovat o stavebních věcech, ale bude tam stavař, který o tom něco bude vědět... Za současného stavu to nikdy fungovat nebude a není to ani žádoucí, protože o vedení státu a do jeho vedení se dostane jenom hrstka kamarádů a různých kunčaftů, nyní hlavně zbohatlíci nejenom s čistým majetkem. Já budu ze svých daní raději živit vládu vzdělaných  a zodpovědných mladých lidí s perspektivou růstu bohatství země, než pakáž nevzdělaných, zlodějů a přisluhovačů, kteří se cpou do volebních listin a nemají ani zmdla tušení o tom, co by měli dělat a jak by měli vést tento stát!!! A nebezpečné to určitě není, ani to nemá žádnou souvislost s minulým stejně špinavým režimem, jak to tady praktikovali komunisté celá desetiletí. Je to o zodpovědném vedení státu vzdělanými lidmi, a ne o tureckém hospodaření těch samozvolených a samisobědůvěru dávajících lemplů, co jsou ve vedení státu nyní!

Š. Apolen 5.1.2013 23:47

Re: Tahle vláda musí padnout!

Pane Harante!Volby si nedovolili zrušit ani komunisté!A že by to rádi udělali !Museli ale ponechat zdání,že když proklamují vládu lidu,tak nelžou!

P. Pujman 4.1.2013 15:27

za vaše potencionální skutky vás

nebude v současnosti soudit lid kdejaký, nýbrž lid nekdejaký.  Když budete mít štěstí, tak vás bude soudit i nekomunistický soudce nebo soudkyně, třeba elitní nekomunistický čerstvě propouštěný soudce Berka. Ze srdce bych vám přál, abyste se mu, a jeho nekdejakým lidem, dostala do ruky.

J. Feřtková 4.1.2013 16:15

Re: za vaše potencionální skutky vás

Naivní. Stejná otázka jako na p. Haranta: kdo, podle jakého klíče, podle jakých kritérií a z jakého okruhu lidí (prosím konkrétně, ne alibisticky - z odborníků) vybere ty ideální odborníky? Vy na to máte patent? A zaručíte, že se mezi ně nedostane žádný "soudce Berka"? Mj. proti rozsudku jsou povětšinou opravné prostředky i v současném systému.

P. Pujman 4.1.2013 19:30

Re: za vaše potencionální skutky vás

"Z těch vašich vět je mi špatně od žaludku." Jak se vám zamlouvá tato reakce?

Současná situace je neudžitelná a M. H. ji plným právem kritizoval. 

Vaše otázky vám neodpovím, nejsem odborník přes justici a soudy.  Ale to neznamená, že nemohu vyslovit svůj názor. Rozhodnutí soudu považuji za skandální a je mi z něj špatně od žaludku. Rozhodně ne z reakce M. H. "Trojice vloni odsouzených „mlátiček“ StB si ale nyní může oddechnout.Odvolací soud podle zjištění LN prohlásil, že případ Petra Placáka je promlčen. Uplynulo od něj už více než 23 let."

"

J. Feřtková 4.1.2013 21:30

Re: za vaše potencionální skutky vás

V čem se vám zdá situace v soudnictví neudržitelná? Protože se najdou rozsudky (řádově jednotky z tisíců, o nichž ani nevíme, že byly vyneseny), s nimiž se neztotožňujeme? Ať už z morálního nebo technického hlediska? Pro mě je nepřípustná představa, že pro několik rozsudků, s nimiž nemusím souhlasit (a v některých případech třeba i proto, že o nich vím jen to minimum přežvýkané tiskem), se někdo pokouší vzkřísit jakási samozvaná lidová shromáždění nebo soudy. A protože nemáte ani potuchu, jak by takový "lidový" systém z odborníků měl fungovat, je to jen výstřel na slepo.

P. Pujman 4.1.2013 22:50

dle mého názoru je situace neudržitelná nejen

v soudnictví, ale i v politice. Žumpa!!! Lidová shromáždění a stávky jsou legitimním nástrojem demokracie. Milá drahá, padesátá léta komunistických poprav jsou pryč a připravte se, že v létě bude Václavské náměstí plné. Naše vládnoucí ekonomicko-politická mafie sama od sebe neodstoupí. Váš slovník - samozvaná - je ryze bolševický. Charta 77: ztroskotanci a samozvanci.

J. Frgalova 4.1.2013 13:26

Re: Tahle vláda musí padnout!

jestli reagujete na ten článek, tak byste měl chtít výměnu, nebo potrestání soudců, policistů a státních zástupců.

M. Komárek 6.1.2013 1:44

Co je to za výkřik?

Za tohle je odpovědná vláda? Ona řídí soudce?

M. Harant 4.1.2013 12:34

To je děs!

Je mi k zblití ze špinavé justice! Zločiny proti lidskosti NESMÍ být nikdy promlčeny! Soudce je zralý na pověšení! Nacistické, komunistické a rádoby demokratické-komunistické zločiny musí být VŽDY trestány! Ale nejsou, protože ty zločiny tvoří VLÁDNOUCÍ vrstva!!! Jsou jenom výsměchem občanům států a plivnutím do obličeje. Bohužel... Pro justici je jednodušší potrestat vězením přibarvovače politických plakátů, než potrestání parchantů ze svých řad. Předvedl nám to i vlastní prezident amnestii, která osvobodila hlavně ty největší lumpy a okrádače lidí! Národe český, prober se, vytáhni ten rypák ze země, je načase zatočit s vládnoucí špínou!!!

Š. Apolen 5.1.2013 23:54

Re: To je děs!

Vás bych si pane Harante dokázal představit jako "lidového prokurátora".Slovník máte stejný jako Urválek.

R. Houška 4.1.2013 11:22

Soudruzi budou tak dlouho tahat krávu za ocas,

až vyhodí kopytem. Vůbec bych se nedivil, kdyby vzal zas někdo spravedlnost do svých rukou, jako Karel Musela.

J. Feřtková 4.1.2013 13:17

Re: Soudruzi budou tak dlouho tahat krávu za ocas,

Třeba až se někdy vy budete nějakému psychopatovi zdát jako potenciálně nebezpečný a vezme spravedlnost do svých rukou a půjde si to s vámi vyřídit - také se nebudete divit?

M. Harant 5.1.2013 12:14

Re: Soudruzi budou tak dlouho tahat krávu za ocas,

Karel Musela si bránil své, nemusel se zastřelit. Byl ohrožován na majetku i na životě zkorumpovanými společníky.

i. rasmonn 4.1.2013 10:39

ti soudci,STB, někteří policisti a jiní úředníci

tam byli jsou a budou, jsou to pořád ti samí lidé ,když obsadil hitler prahu a kolem hranic , byli na straně hitlera a dnes se stím vůbec netají sudeťáci ,že jim dal hitler práci ,ale že Hitler vraždil lidi na to chcete zapomenout ,slyším to každou chvíli,že to už je pryč,..Neni to pryč a nikdy to nebude pryč,ale přirovnávat komunisty s hitlerem není možné i když dělali také špatné věci,

Ti lidé co chtějí vládnout ,tak to budou vždy jedni a ti samí.

J. Kulišek 4.1.2013 12:43

Re: ti soudci,STB, někteří policisti a jiní úředníci

Ti estebaci nechteli vladnout, byli to jen sadiste, kteri chteli nekoho zmlatit a rezim jim k tomu dal prilezitost. Jinak ste to poplet, Hitler byl jen jeden clovek, komunismus bylo hnuti. Takze muzete porovnavat narodni socialismus, s komunismem, ktery socialismus co obe hnuti  hlasali byl lepsi.

Jsme socialisté, jsme nepřátelé dnešního kapitalistického ekonomického systému kvůli vykořisťování sociálně slabých, kvůli nespravedlivým mzdám, a protože kapitalismus hodnotí lidské bytosti podle bohatství a majetku namísto zodpovědnosti a výkonnosti." Adolf Hitler, oslava 1. máje v roce 1927

P. Novotňák 4.1.2013 10:14

Toho soudce okamžitě odvolejte

zločiny proti lidskosti nemohu být promlčeny!!!

J. Kulišek 4.1.2013 12:44

Re: Toho soudce okamžitě odvolejte

Jak v idite tak mohou.

Š. Apolen 6.1.2013 0:00

Re: Toho soudce okamžitě odvolejte

Mohou být promlčeny pokud to Petr Placák nechá být.Má ještě spoustu možností,jak se domoci spravedlnosti.Ne proti amnestii,ale na uplatnění amnestie vzhledem ke svému případu.

R. Folwarczna 4.1.2013 13:50

Re: Toho soudce okamžitě odvolejte

Pan soudce pouze flexibilně reagoval na nálady ve společnosti. Za dva roky jsou volby, které nejspíš vyhraje socan a nejspíš si vezme komanče do vlády. Jak známo, komanč je mstivý a rozpínavý, tak už se panáček sichruje.

V. Pelc 4.1.2013 10:13

Odporné....

Ještě, že Boží spravedlnosti neujdou....

M. Ryšavý 4.1.2013 9:58

Hanba soudu

Takové zločiny se nemají promlčovat.Je to zvěrstvo co tito šmejdi provedli.Kdo je potrestá?????

S. Vácha 4.1.2013 9:56

Nacistické...

Nacistické zločiny nebyly promlčeny nikdy,tak proč komunistické!!!!


Dvaadvacet znaků, že s tímhle mužem vás místo pohádky čeká jen utrpení

Jedovaté vztahy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Některé ženy jako by se zhlédly v popelce. Věří, že oříšky přinášejí prince. Jenže nakonec jsou z nich spíš veverky –...

Inflace požírá uložené peníze. Kam s nimi, aby jich zmizelo co nejméně?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Naspořili jste 200 000 korun, uložili je na účet, těšili se na úroky a po roce zjistili, že jste zbohatli o celých 340...

Biolog Zrzavý: Covid se postará, abychom umírali i na něco jiného než rakovinu

Evoluční biolog prof. Jan Zrzavý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Podle amerického psychologa a genetika Roberta Plomina mají zděděné geny daleko větší význam při utváření naší...