Plzeň je dál suverénní, Slavia srovnala

PRAHA Pouze hokejisté Plzně, vítězové základní části, zůstávají po druhých zápasech čtvrtfinále extraligy suverénní. Po včerejší výhře 4:1 vedou nad Libercem po domácích zápasech 2:0.

Slavia dokázala ve Zlíně odpovědět na čtvrteční vysokou porážku 1:6 a po výsledku 2:0 vyrovnala na 1:1 na utkání. Stejně tak jsou vyrovnané před víkendovým pokračováním série Třince s Pardubicemi a Sparty s Vítkovicemi.

Plzni po výhře 4:0 pomohly k dalšímu vítězství trefy Kanaďana Marka Bomersbacka v přesilovce a Petra Vampoly během 51 vteřin v polovině první třetiny.

V 28. minutě snížil Tomáš Klimenta a plzeňský gólman Tomáš Pöpperle poprvé v sérii kapituloval. V 48. minutě ale pojistil náskok favorita Jan Kovář a 53 vteřin před koncem završil výsledek Ivan Padělek.

Slipčenko tentokrát kraloval Ve Zlíně vládl na rozdíl od předešlého duelu v brance slávista Robert Slipčenko, který si díky 22 úspěšným zákrokům připsal první extraligovou nulu v kariéře.

A Slavia rozhodla brzy, protože v sedmé minutě otevřel skóre Čermák a za 44 vteřin uzavřel gólový účet utkání Kůrka.