Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeň má potíž. Insolvenční řízení

Česko

PLZEŇ Krajský soud v Plzni zahájil insolvenční řízení s vedoucím týmem fotbalové ligy Viktorií Plzeň. Návrh podala někdejší právní zástupkyně klubu, pražská advokátka Kateřina Radostová, které údajně Viktoria dluží za právní služby 511 000 korun. Informaci potvrdil krajský soudce Josef Střeštík. Vedení klubu údajný dluh neuznává, s advokátkou prý ukončilo spolupráci pro ztrátu důvěry.

„Jedná se o čistě šikanózní návrh, kterých se v poslední době objevila celá řada a který nelze vysvětlit jinak než snahou poškodit naši společnost. Majitel klubu a naši právníci analyzují další kroky, přičemž klub je rozhodnut využít veškerých právních kroků k ochraně svých zájmů,“ uvedl generální manažer Adolf Šádek.

O návrhu Radostové bude soud teprve rozhodovat. „I přes přetíženost soudů se budeme snažit učinit první úkon do zákonných sedmi dnů,“ řekl Střeštík.

Vzhledem k tomu, že jde o návrh věřitele, musí se k němu ještě vyjádřit dlužník.

Západočeši prý peníze mají Soudci dále prozkoumají, zda má návrh nějaké vady. Poté by teprve mohli rozhodnout o případné insolvenci klubu. Insolvenční řízení zahajují soudy podle zákona nejdéle do dvou hodin po podání insolvenčního návrhu.

Podle právníka blízkého plzeňskému fotbalu má klub dostatek majetku na to, aby půlmilionovou pohledávku okamžitě vypořádal. Problém se zahájením insolvenčního řízení je podle něj v tom, že klub do jeho vyřešení nemůže prodávat svůj majetek.

Město, kterému patří stadion ve Štruncových sadech, nebylo o návrhu informováno. „Velmi mě to překvapuje,“ uvedl primátor Pavel Rödl. Podle vedení radnice není vyloučen konkurenční boj kvůli tomu, že klub vede ligu.

V návrhu na zahájení insolvenčního řízení jmenuje právnička údajné další věřitele, kterými mají být AC Sparta Praha, FC Baník Ostrava a pražské firmy Perinvest a Lun Servis, Chovanec Sport Agency, Tomáš Poštulka, Ondřej Chovanec a právník Julius Kramarič.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!