7. listopadu 2011 14:38, aktualizováno  14:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Plzeň má problém, nesmí udělovat titul JUDr.

Promoce (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Promoce (ilustrační foto) | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA K Ministerstvo školství (MŠMT) odejmulo plzeňské právnické fakultě akreditaci doktorského studijního programu. Rozhodnutí, které platí od 29. února 2012, obdržela Západočeská univerzita (ZČU) v pondělí ráno.

Ministerstvo školství (MŠMT) odejmulo plzeňské právnické fakultě akreditaci doktorského studijního programu. Rozhodnutí, které platí od 29. února 2012, obdržela Západočeská univerzita (ZČU) v pondělí ráno.

ČTĚTE TAKÉ:

 
Ministerstvo zároveň počínaje pondělkem pozastavilo fakultě oprávnění konat státní rigorózní zkoušky a udělovat titul JUDr. Tyto kroky doporučila ministerstvu už letos v červnu akreditační komise MŠMT. Novinářům to  oznámilo vedení školy.

Fakulta, kterou stále provázejí dozvuky aféry s rychlostudenty z předloňského podzimu, nyní čeká na rozhodnutí ministerstva, které rozhodne o prodloužení akreditace magisterského a bakalářského studia.

O reakreditaci požádala fakulta ministerstvo 31. října, osm měsíců před tím, než vyprší. "Věříme, že dostaneme stanovisko o prodloužení akreditace do konce ledna příštího roku. Až poté by se mohli přijímat na právnickou fakultu noví studenti," uvedla rektorka Ilona Mauritzová.

Kdo v Plzni získal titul JUDr.

Stanislav Gross - bývalý předseda ČSSD a premiér
Jiří Pospíšil - ministr spravedlnosti
Jan Brázda - bývalý náměstek policejního prezident
Eduard Bruna - advokát
Andrea Češková - poslankyně Evropského parlamentu, zastupitelka Prahy 5
Michal Hala - výkonný ředitel Ředitelství silnic a dálnic
Milan Šiška - bývalý generální ředitel Celní správy ČR a bývalý náměstek Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality

Lidovky.cz, ČTK