Plzeň uspěla, Sparta musí stahovat

PLZEŇ Fotbalisté Plzně v předehrávce 21. kola první ligy zvítězili 2:1 nad Českými Budějovicemi a protrhli tak domácí prokletí s Jihočechy, neboť je na svém stadionu porazili poprvé po 13 letech.

Přesto trenéra vítězů Pavla Vrbu hra jeho svěřenců nepotěšila. Mrzelo ho, že hráči nebyli při přechodu do útoku přímočařejší. „Nedokázali jsme se prosazovat, přechod do útoku byl hodně pomalý. Útočníci nedostávali tolik balonů a museli si pro ně chodit. V tom nám hodně chyběl Pavel Horváth,“ zmínil tvůrce hry týmu, který chyběl kvůli kartám.

Domácí poslal do vedení před poločasem prvním ligovým gólem v kariéře Ďuriš, po srovnání Nitrianského rozhodl gólem z přímého kopu Bakoš. Plzeň tak v čele tabulky navýšila svůj náskok na osm bodů před druhou Spartou, která má dnešní zápas s Brnem k dobru.

„Když Budějovice srovnaly, přestal jsem věřit ve vítězství. Naštěstí se trefil Bakoš, ale i potom jsme se až do závěru strachovali o výsledek,“ přiznal Vrba.

Podle kouče Českých Budějovic Jaroslava Šilhavého si jeho tým zasloužil bod. „Hráčům patří pochvala za to, že se ve druhé půli nevzdali a bojovali až do konce. Plzeň se obávala o výhru, ale na umělecký dojem se nehraje,“ pravil trenér týmu, který měl ve finiši šance, ale Stráský a Lengyel je neproměnili.

„Příště se vracejí Horváth a Petržela, to nám v ofenzivě určitě pomůže,“ dodal plzeňský Vrba.

Viktoria Plzeň 2 České Budějovice 1

Branky: 43. Ďuriš, 66. Bakoš - 57. Nitrianský. Rozhodčí: Jech - Mencl, Štěrba. ŽK: Neuwirth - Nitrianský, Mezlík. Diváci: 5670. Poločas: 1:0. Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Neuwirth, Bystroň, Limberský - Ďuriš (87. Ševinský), Kolář, Trapp, Jiráček, Rezek (60. Fillo) - Bakoš (82. Brezinský). Č. Budějovice: Kučera - Laštovka (89. Bakala), Lengyel, Žižka, Vulin - Hudson, Benát, Rakovan (57. Mezlík), Čirkin (74. Stráský), Nitrianský - Ondrášek.

PROGRAM LIGY Dnes: 16.00 Slovácko - Jablonec, Liberec - Mladá Boleslav, 17.20 Sparta Praha - Brno (ČT4). Zítra: 17.00 Bohemians 1905 - Ústí nad Labem, Teplice -Ostrava, Olomouc - Slavia Praha (Sport 2). Pondělí: 17.30 Hradec Králové - Příbram (ČT4).