8. října 2009 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Plzeňská aféra: Grossův šéf získal doktorát za 16 měsíců

Stanislav Gross | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stanislav Gross | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Eduard Bruna, Jan Kavka, Ivan Tomažič. To jsou tři ze studentů plzeňských práv, kteří podle akreditační komise získali titul podezřele rychle.

Pražský advokát Eduard Bruna se proslavil jako obhájce bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka v jeho korupční kauze. Obhajoval také Petra Hrubého, pravou ruku uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Jako koncipient také právě pro Brunu pracoval bývalý premiér Stanislav Gross.

Teď je Eduard Bruna mezi těmi, na jejichž podezřele rychlé studium si chce posvítit akreditační komise.

Bruna se k rychlosti svého studia nechce vyjadřovat. "Copak si mohu pamatovat, jak dlouho jsem studoval? Musel bych se podívat do svých dokladů. Ty tady teď před sebou nemám," říká Bruna.

Fakultnímu informačnímu systému, kde se délka jeho studia dá najít, Bruna nevěří. "Ta vysoká škola mi ztratila dizertační práci a pak ji zase objevila," naráží Bruna na to, že jeho práce patřila mezi ty, které v knihovně chyběly. "Proč bych měl věřit nějaké její databázi?"

Plzeňskou právnickou fakultu začal Bruna studovat v září 2006. O rok a čtyři měsíce později měl obhájenou dizertační práci na téma Právní proces – dokazování a důkazy. Obhajoval ji na katedře občanského práva, kterou vede Milan Kindl. Ten se proslavil jako jeden z aktérů plagiátorské kauzy, kvůli které odstoupil z funkce proděkana.

Další články o plagiátorské kauzeDalší podrobnosti čtěte ve čtvrtečním vydání deníku