26. března 2018 13:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Plzeňská policie obvinila prostitutku, která útočila kyselinou. Hrozí jí šest let

Kyselinový útok v Plzni | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kyselinový útok v Plzni | foto: ČTK

PRAHA/PLZEŇ Z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky obvinili v neděli pozdě večer kriminalisté v Plzni šestačtyřicetiletou ženu, která v sobotu dopoledne v nočním erotickém klubu polila několik lidí chemikálií, pravděpodobně kyselinou. V pondělí to řekla policejní mluvčí Veronika Hokrová. V případě odsouzení ženě hrozí až šestileté vězení. Je stíhána na svobodě.

V nočním klubu na Americké třídě v centru Plzně v sobotu dopoledne napadla žena několik lidí, pravděpodobně je polila kyselinou. Dva muži a jedna žena utrpěli vážná zranění a byli převezeni do nemocnic v Plzni a v Praze, lehké zranění od chemikálie měla na ruce i útočnice.

Další muž utrpěl poranění hlavy, nikoli od chemikálie. Z policejních vyjádření vyplývá, že incident nejspíš souvisel s předchozí roztržkou v klubu, při které by na hlavě zraněn muž. V sobotu převezl vážněji zraněnou ženu vrtulník na Kliniku popáleninové medicíny nemocnice v Praze na Vinohradech. V neděli tam byl přepraven i jeden ze dvou mužů, kteří byli od soboty v plzeňské fakultní nemocnici.

„Oba pacienti jsou na standardním pokoji, mají nerozsáhlé poleptání na horní části těla, nejsou v ohrožení života,“ řekla v pondělí mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová. Další muž zůstává ve fakultní nemocnici v Plzni, je ve stabilizovaném stavu.

Podle mluvčího plzeňských hasičů Petra Poncara žena zřejmě útočila čistícím...
Zranění kyselinou utrpěli osmadvacetiletý a devětatřicetiletý muž a asi...

Podezřelou ženu policie na místě zadržela. Všichni účastnící incidentu byli Češi. Další podrobnosti k případu zatím mluvčí neuvedla. Kriminalisté například ještě vzhledem ke zdravotnímu stavu nevyslechli všechny účastníky incidentu.

Policie zatím neuvedla, co přesně se v nočním klubu stalo a co vedlo k celému incidentu. Z ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky lze podle trestního zákoníku obvinit člověka, který někomu úmyslně způsobí těžkou újmu na zdraví v silném rozrušení ze strachu, úleku nebo ve zmatku v důsledku předchozího zavrženíhodného jednání poškozeného.

ČTK