Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Plzeňský orchestr má v čele Japonce

Česko

ORCHESTR

PLZEŇ Japonský dirigent Kodži Kawamoto se od září stal novým šéfdirigentem Plzeňské filharmonie. Šestatřicetiletý hudebník se do čela souboru postavil jako vůbec první japonský dirigent, který v Česku získal dlouhodobé angažmá. Podle umělců z oboru je Kawamoto jedním z nejslibnějších současných japonských dirigentů. Do Plzně přichází z Německa, kde dlouhá léta působil.

Kodži Kawamoto se narodil v roce 1972 v japonském Šimanu. Hudbu studoval na Národní univerzitě hudby a umění v Tokiu. Učil se od takových dirigentských osobností, jako jsou Sergiu Celibidache a Valery Gergiev. Ve studiích pokračoval u Gustava Meiera v USA a také ve Vídni. Už v 21 letech získal třetí cenu na mezinárodní soutěži dirigování v Tokiu.

S velkým ohlasem se setkal jeho evropský debut v roce 2001, když dirigoval Verdiho vzpomínkový galakoncert v Německu. Vloni se stal držitelem třetí ceny v mezinárodní soutěži dirigentů na 59. ročníku festivalu Pražské jaro. Výsledkem toho jsou nabídky na různá angažmá po celé Evropě.

Autor:

Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem
Recept: Tortilla s grilovaným kuřecím masem a ajvarem

Polovinu jogurtu dáme do misky, smícháme s kmínem, kajenským pepřem, sójovou omáčkou a utřeným česnekem.