12. prosince 2012 8:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po Babicově afghánské hostině trpěli vojáci průjmy

Jiří Babica servíruje grilované maso českým vojákům v Lógaru. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Babica servíruje grilované maso českým vojákům v Lógaru. | foto: Army.cz

PRAHA Před půl rokem vezl JIří Babica do Afghánistánu "českou chuť", na kterou ještě dnes někteří vojáci vzpomínají. Kvůli těžkým průjmům po hostině museli mnozí z nich vyhledat lékařskou pomoc. Kulinářský zážitek tak nahradily nepříjemnosti. Bylo na vině Babicovo jídlo?

Podle serveru iDnes.cz, který o tom informoval jako první, mohlo průmy zavinit velké množství prachu z raketového útoku uprostřed přípravy jídla. Prach mohl maso kontaminovat. "V příšerných podmínkách jsme všeho nechali a zmizeli na dlouho v krytu," vysvětluje Babicův manažer Jan Lacina. 

Problém přiznává i ministerstvo obrany. "V Afghánistánu se střevním problémům není možné vyhnout. Problém nastal i po návštěvě Jiřího Babici. V tamních klimatických podmínkách je riziko průjmů vždy velmi vysoké," vysvětluje serveru iDnes.cz mluvčí ministerstva obrany Jan Pejšek. Vzduch v Afghánistánu navíc kromě prachu obsahuje i částečky exkrementů.

Babica se podle serveru iDnes.cz brání tím, že svou porci snědl i generál Picek, kterému se nic nestalo.

Lidovky.cz