22. dubna 2017 19:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po čelní srážce dvou aut na Blansku zemřeli dva lidé

Dopravní nehoda. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dopravní nehoda. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

ZÁVIST Dva lidé zemřeli v sobotu po čelní srážce dvou aut na silnici I/43 mezi Černou Horou a Závistí na Blanensku. Jednoho muže v kritickém stavu transportovali záchranáři do nemocnice U svaté Anny v Brně. Záchranáři odvezli také do dětské nemocnice do Brna dítě školního věku s lehčím zraněním na pozorování.

Policisté silnici uzavřeli a odklánějí dopravu jedním směrem přes Blansko a druhým směrem přes Žernovník, řekli ČTK mluvčí policistů Bohumil Malášek a záchranářů Hedvika Kropáčková.

Podle Maláška zemřeli řidič a spolujezdec z osobního auta, kterým bylo 21 a 23 let, v kritickém stavu je řidič malé dodávky ve středním věku, který v autě vezl ženu a její dceru. „Příčinu nehody vyšetřujeme. Obě auta narazila po střetu ještě do stromu, každé do jiného,“ popsal nehodu Malášek.

Silniční úsek by podle aktuálních odhadů policistů měl být uzavřen téměř do 22:00. Silnice I/43 patří mezi Brnem a Svitavami k jedné z nejnebezpečnějších. Stává se tam mnoho nehod, často tragických.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz