16. listopadu 2017 16:54 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po ulici v Praze 5 pobíhal muflon, způsobil nehodu. Uspali ho na Andělu

Muflon se octl na Andělu a způsobil nehodu.. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muflon se octl na Andělu a způsobil nehodu.. | foto: Týdeník Policie

PRAHA Po frekventované Strakonické ulici v Praze 5 pobíhal dnes odpoledne muflon. Srazila se kvůli němu dvě auta, ale nehoda se obešla bez zranění. Sdělila to mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová. Strážníci se snažili zabránit tomu, aby zvíře způsobilo větší problémy. Muflona nakonec odchytili přivolaní pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící živočichy.

První zprávu o pobíhajícím muflonovi dostali strážníci před 13:00. Zvíře se pohybovalo po Strakonické ulici za výjezdem ze Zlíchovského tunelu. Výjezd se nachází nedaleko rozsáhlé volné plochy polí a lesů, která dosahuje až za hranice Prahy.

Muflon zamířil po Strakonické ulici směrem k autobusovému nádraží Na Knížecí. „Operátor městské policie viděl, jak při přebíhání zvířete přes vozovku došlo k dopravní nehodě dvou vozidel, naštěstí bez zranění,“ uvedla Seifertová.

Aby zvíře nezpůsobilo větší potíže, sledovala muflona hlídka strážníků. Městská policie přivolala pracovníky záchranné stanice pro volně žijící zvířata. Po 16:00 se pracovníkům stanice podařilo muflona s pomocí uspávací pušky odchytit v areálu autoservisu v Nádražní ulici. Zvíře pak bylo odvezeno do záchranné stanice.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz