Sobota 11. července 2020svátek má Olga 15 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po havárii autobusu u Holic zůstává v nemocnici 15 lidí, především s lehkými zraněními

Jednu osobu musel ve čtvrtek převézt vrtulník do nemocnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jednu osobu musel ve čtvrtek převézt vrtulník do nemocnice. | foto: Twitter HZS Pardubický kraj

Pardubice Po čtvrteční havárii autobusu u Holic na Pardubicku zůstává v hospitalizaci 15 lidí. Mají hlavně lehká zranění. Lékaři ošetřili během odpoledne a večera celkem 41 osob. Řekli to mluvčí hradecké a pardubické nemocnice.

Linkový autobus společnosti Arriva havaroval na silnici mezi Holicemi a Sezemicemi nejspíš kvůli prasklé přední pneumatice a skončil na boku mimo silnici. Záchranáři aktivovali kvůli nehodě s desítkami zraněných traumatologický plán.

Až na dvě středně těžká zranění, která utrpěly dvě ženy, se ostatní zranění cestujících jeví jako lehká. Někteří ale zůstali v nemocnici na pozorování. „Když se někdo udeří do břicha, je potřeba ho sledovat,“ uvedl náměstek pro lékařskou péči hradecké nemocnice Zdeněk Tušl. Hradečtí lékaři ošetřili 11 lidí, pět jich pustili ještě ve čtvrtek domů.

Nemocnice Pardubického kraje měly 30 pacientů. Deset pacientů zůstává v chrudimské a pardubické nemocnici. Dvě středně těžce zraněné ženy a dvě děti přivezly sanitky, hasičský autobus dopravil devět osob. Zbylí cestující vyhledali lékařskou pomoc sami.

„Přijeli po vlastní ose v různých večerních hodinách. Byli to většinou rodiče, jejich děti něco pobolívalo, proto s nimi dorazili sami,“ řekla mluvčí Nemocnice Pardubického kraje Kateřina Semrádová. V autobuse cestovalo více dětí, jely z vyučování.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.