Středa 1. prosince 2021, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Po Jágrovi zůstala díra, přiznal kouč

Česko

PRAHA Měl být největší hvězdou zápasů mezi New Yorkem Rangers a Tampou Bay. Měl být hlavním lákadlem. Jenže Jaromír Jágr v létě překvapivě dal Rangers sbohem a upsal se Omsku. Blyštivá podívaná, kterou uvidí publikum v sobotu a v neděli v O2 Areně, tak přišla o nejzářivější diamant.

„Jaromír byl v naší kabině velice výrazný. Ať už svou mohutnou postavou, nebo díky své osobnosti,“ přiznal kouč Rangers Tom Renney.

Se slavnou osmašedesátkou je stále v kontaktu, i když je od sebe dělí půl světa. Volají si, probírají hokejové záležitosti.

„Jágr byl velkou částí týmu,“ podotkl brankář Henrik Lundqvist. „Vlastně od doby, co tu působím já. Ztráta hráče, jako je on, se projeví,“ pokýval hlavou brankář.

„Po Jágrovi zůstala velká díra,“ přiznal Renney. „Ale musíme jít dál. Dáme šanci jiným. I když... Nahradit Jágra, na to bude potřeba víc než jeden hokejista,“ dodal prošedivělý kouč Rangers. „Teď půjde o tři čtyři lajny. V prvních dvou letech tvořili Jágr a Nylander půlku mužstva. Od nynějška budeme mít víc útoků, které se budou podílet na střílení gólů,“ předpokládal Lundqvist.

A kdo by mohl místo Jágra převzít roli největší hvězdy zápasů v Praze? „To je otázka na Vinnyho Prospala,“ usmál se Vincent Lecavalier, kapitán Tampy, a podal na tiskové konferenci mikrofon zkušenému českému centrovi. „Ne, ne. To je otázka pro tebe,“ vrátil Lecavalierovi slovo Prospal.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...