Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN

Diskuse k článku

Po operaci mandlí chlapec masivně krvácel a upadl do kómatu. Chyb byla celá řada, soudí expertka

Policie prověřuje vážné poškození zdraví chlapce, který loni v květnu - ve svých osmi letech - podstoupil operaci mandlí v pardubické nemocnici a následně upadl do kómatu. Ošetřující personál nyní čelí podezření z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Podle Jitky Vydrové, která předsedá Sekci ambulantních ORL lékařů České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně, došlo v péči o chlapce hned k několika pochybným krokům. „Lékařka měla urgentně zavolat pomoc,“ řekla v rozhovoru pro server Lidovky.cz. Nechápe, jak je možné, že nebyla ambulance, kam měl být hoch převezen, v noci otevřená.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 23.10.2018 17:59

No, ono je to asi složitější. Nevím, nakolik a zda vůbec jsou u nás uznávány diplomy z ukrajinských lékařských fakult. Jazykové testy myslím nejsou to nejpodstatnější.

M. Henrik 23.10.2018 16:23

U nás mají zájem pracovat lékaři např. z Ukrajiny. Proč je po vykonání jazykových testů nevzít?

J. Jurax 23.10.2018 15:13

Souhlas a ještě doplnění - lékařů i zdravotnického personálu je nedostatek, neboť se dobře uplatní v lépe platících zemích. To u učitelů a mnoha dalších profesí nehrozí, přinejmenším ne akutně.

J. Jurax 23.10.2018 15:07

Souhlas.

D. David 23.10.2018 14:35

...právníkovi rodiny položit tyto otázky před soudem. Osobně přeji rodině hodně síly a odvahy, je mi jich a hlavně chlapečka, který kvůli zjevné inkompetenci ponese těžké následky, velmi líto. Myslím, že v kontextu dlouhodobého handicapu by byl požadavek kompenzace na provozovateli nemocnice v osmimístném řádu zcela oprávněný. Na místě rodiny bych zvážil trestněprávní spor s “doprovázející” lékařkou.

M. Henrik 23.10.2018 14:33

To zachraňují zaměstnanci ve všech oborech. Nebo si myslíte, že na západ od nás by někdo např. učil za české platy?

D. David 23.10.2018 14:33

Vážená paní expertko, souhlasím s Vámi, že chyb se udála celá řada. Rodina by se podle mně měla především zaměřit na tým ARO (s dostatečnou erudicí v dětské neodkladné péči) a jeho roli v tomto případu protože: 1) buď byli o kritické situaci o masivním krvácení v druhé době po tonsilektomii informováni včas lékařkou která dítě doprovázela na “ambulanci ORL” (nebo sestrou která přihlížela-předpokládám, že má mobilní telefon)-v takovém případě měli jednat bez prodlení, zajistit žilní vstup, dýchací cesty a zahájit bezodkladně úkony odpovídající danému stavu dítěte (pokud je potřeba detaily rád doplním)

2) ARO team nebyl informován a plná odpovědnost je na doprovázející lékařce (role specialisty ORL je v emergentní fázi druhořadá, neboť bez zajištění základních funkci a dýchacích cest a především celkové anestézie muže těžko něco podniknout). 3) ARO team byl informován, ale bezprostředně nekonal!!? Je na

A. Alda 23.10.2018 13:42

A také vyšší inflace, takže nula od nuly pojde. Akorát důchodci aby pak radši rychleji umírali.

A. Alda 23.10.2018 13:41

To je naprosto šílené.

R. Stary 23.10.2018 13:41

Resume: Operace se povedla, pacient zemrel.

J. Jurax 23.10.2018 12:54

Ale chtít bychom měli, má-li být i nadále (skoro) všechno zadarmo.

Nebo holt tu vyšší spoluúčast nebo se smířit s tím, že kvalita zdravotní péče bude u nás proti Rakousku třetinová. Protože cena vstupů je u nás i v Rakousich zhruba stejná, zachraňují to akorát nižší mzdové náklady.

Zvýšení platů obecně zvyšuje taky inflaci, tedy znehodnocuje měnu, ergo velmi zjednodušeně řečeno víc znehodnocených korun situaci neřeší. Chtělo by to zvýšení platů bez inflace ... :-)

P. Stepanek 23.10.2018 12:46

Takže chápu to tak, že pokud rodiče dítěte mají zdravotnické vzdělání, tak si v této zajisté kvalitní nemocnici, kde vše funguje na 1, mají poradit sami?

M. Henrik 23.10.2018 11:57

Z českých nízkých platů nevymáčknete rakouské odvody do systému. A chtějte po prodavačce s platem 15 000 vyšší spoluúčast...

M. Henrik 23.10.2018 11:54

Obecně je nutné zvyšovat platy. Tak budou i vyšší odvody d zdravotního pojištění a peníze na platy zdrav. personálu.

O. Prokop 23.10.2018 10:14

souhlas. CR je 1. místě na světě v poskytování zdravotní péče co se týče COST-BENEFIT. Jinak řečeno, za málo peněz je hodně muziky. Ale jak dlouho to vydrží????

O. Prokop 23.10.2018 9:52

Upřesnení: jedna sestra na interně, gerontologii se stará i o 50 imobilních pacientů. Příbuzní spíše štěkají, že tam není o dědečka kvalitně rychle postaráno( mytí pokálených, infuse, krmení, odnášení moče, kontroly atd). To že si platíme nějaké pojištění- lépe dan, ještě neznamená, že to pokryje náklady. Za 1000 Eur, co jde na léčení jednoho pacienta ročně u nás ( 270 mld Kč celkem) nelze mít totéž, co např. v Rakousku za 3000 Eur. A k tomu s nejnižší spoluúčastí v EU- u nás 14%- pouze na léky, v Rakousku 25%. Nelze jezdit v Mercedesu za peníze na Skodovku a chtít po zdravotnicích, aby to dotovali ze svého. Vždyt za jeden den pobytu na interně přicmrndá zdravotní pojistovna méně než stojí jeden den přespání ve 3hvězdičkovém hotelu.

J. Tachovsky 23.10.2018 9:12

Nase zdravotnictvi je na spickove svetove urovni. Co do kvality i dostuplnosti. Obcas se neco nepovede, ale v prumeru nam muzou vsicnhi zavidet. A tim vsichni myslim i treba USA, Britanii, Holandsko. Nemecko a Rakousko s nami vcelku drzi krok.

K. Horák 23.10.2018 9:06

V které nemocnici se starají o.50 imobilních pacientů?

To se o ně nemají starat? Mají přijít příbuzní ?

To že neplatíte zdravotní pojištění, s tím se nechlubte.

O. Prokop 23.10.2018 8:55

Tento případ je vrcholem ledovce následků personální devastace ve zdravotnictví, následkem vyhoření stávajícího personálu, kdy se nedodržuje Zákoník práce, kdy lékař je i 300 hodin měsíčně v práci, kdy sestry se starají v noci i o 50 imobilních pacientů, kdy každému občanovi- voliči- pacientovi je namlouváno,. že má nárok na rychlou kvalitní léčbu za pár pětek. Doufám, že v této kause se dozvíme, kolik hodin měsíčně je sestra,lékař v práci, kolik lékařů tam má atestaci a kolik je tam, rádoby lékařů z Ukrajiny atd. atd. a k soudu by měl jít i ředitel nemocnice a potažmo všichni ministři zdravotnictví, kteří tuto stávající krizi vytvořili.

J. Tachovsky 23.10.2018 8:34

Stane se,z e lekari nezvladnou vsechno. Nekdy se pomoct neda, nekdy udelaji chybu. Nikdy by vsak nemeli od pacienta zdrhnout, ledaze by meli jineho, jehoz stav je zavaznejsi.


Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...