10. srpna 2017 10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Z dvacetimetrové skály u Turnova se zřítily dvě dívky, jedna na místě zemřela

Český ráj (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český ráj (ilustrační foto). | foto: CzechTourism

TURNOV(SEMILSKO) Dvě nezletilé dívky se zřítily ve středu večer ze skály u Turnova v Českém ráji. Jedna dívka svým zraněním na místě podlehla, druhá má středně těžké zranění. Ve čtvrtek o tom informovali mluvčí policie a záchranné služby.

Tragická událost se stala před 21:00 na turistické stezce lemující levý břeh Jizery z Dolánek na Zrcadlovou kozu, v lokalitě zvané Šetřilovsko.

„My nyní tuto nešťastnou událost prověřujeme, nicméně s ohledem na věk zemřelé dívky a její rodinu k ní nebudeme veřejnosti poskytovat žádné další bližší informace,“ řekla mluvčí policie Ivana Baláková.

Dívky spadly ve svažitém terénu ze zhruba dvacetimetrové výšky. „Jedna se středně těžkým zraněním byla při vědomí transportována sanitkou do liberecké nemocnice na traumacentrum,“ řekl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Druhou dívku se záchranáři pokoušeli resuscitovat několik desítek minut. Pro transport do nemocnice byl povolán byl i vrtulník z Prahy, protože liberecký za tmy létat nemůže. „Bohužel pacientka na místě svým zraněním podlehla,“ dodal mluvčí.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz