30. ledna 2018 12:09, aktualizováno  16:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Po požáru zapadlý ‚drážní‘ tank se porouchal, vytáhl jej jiný tank hasičů ze Zbiroha

Rozbahněná polní cesta v pražských Čimicích uvěznila tři hasičské cisterny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rozbahněná polní cesta v pražských Čimicích uvěznila tři hasičské cisterny,... | foto: HZS Praha

PRAHA Rozbahněná polní cesta v pražských Čimicích v úterý ráno uvěznila tři hasičské cisterny, které se vracely od požáru chaty. Vyprostit je měl tank Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), ale na místě se porouchal. Zastoupit ho tak musel místní zemědělec s traktorem, který cisterny vytáhl. Řekl to mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Porouchaný drážní tank vytáhl z pole další vyprošťovací tank, který na místo hasiči dopravili ze Zbiroha, uvedl mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

Cisterny jely od požáru chaty v ulici K mlýnu, hasiči z ní zachránili psa a vynesli propan-butanovou lahev. Požár zcela zlikvidovali po zhruba hodině a půl kolem 02:00. Pak ale nastaly komplikace.

„Zapadly nám tam tři cisterny, tank SŽDC se je snažil vyprostit, ale sám se porouchal,“ popsal událost Kavka. Do holešovické stanice, kde ráno chyběla technika, hasiči poslali náhradní družstvo z Krče.

Jednotka z Holešovic uvízla s třemi cisternami do podmáčeného oraniště.
Hasiči v noci zasahovali u požáru chaty v pražských Čaimicích. V rozbahněné...

Ještě před povoláním drážního tanku přijel na polní cestu hasičský jeřáb, ale o vyproštění cisteren se jeho řidič ani nepokusil. „Zjistil, že terén je natolik podmáčený, že bylo jasné, že by tam také uvázl,“ uvedl mluvčí hasičů.

Zemědělec s traktorem nejdřív vytáhl z polní cesty dvě z cisteren, pak dokázal vyprostit i třetí hasičské vozidlo. „Nevím, jestli si troufne i na ten tank s tím traktorem,“ vtipkoval Kavka.

Rozbitý tank SŽDC nakonec vytáhl ke zpevněné cestě tank hasičského záchranného útvaru ze Zbiroha, řekl Illiaš. U drážního tanku se podle něj porouchal naviják. „Porucha navijáku měla vliv i na motor, tím pádem se tank stal nepojízdným,“ doplnil.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz